Schouten acht kans klein dat ze nog aan WK allround deelneemt
CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten twijfelt zeer of ze komend weekeinde nog zal deelnemen aan de NK allround in Heerenveen. De Noord-Hollandse drievoudig olympisch kampioene kondigde maandag vanuit Calgary aan dat ze haar loopbaan afsluit. "Ik kijk even hoe het met de jetlag gaat", zegt ze in de Schaatspodcast van de NOS. Op de NK zijn tickets te verdienen voor de WK allround, die van 8 tot en met 10 maart in Inzell worden gehouden.
Schouten (31) was voorafgaand aan de WK afstanden, waar ze drie keer goud veroverde, verkouden. "Ik moet van de week even kijken hoe mijn longen zijn. Op dit moment gaat dat niet heel goed. Mijn gezondheid gaat voor", verklaarde ze. Schouten zegt daarom dat de kans klein is dat ze haar afscheid nog uitstelt tot na de WK in Inzell.
Schouten had nog een contract bij schaatsteam Albert Heijn-Zaanlander tot na de Olympische Spelen van Milaan 2026. Ze vertelde dat de teamleiding verrast had gereageerd op haar aankondiging. "Ik heb het eerst Arjan (Samplonius) en Jillert (Anema) en de andere trainers verteld. Ze waren er even stil van en vonden het heel jammer. Ze zeiden: je kunt ook een half jaar vakantie nemen en dan weer beginnen. Je bent fit en sterk genoeg en hebt een goede basisconditie. Maar ik wil niet meer alles opgeven voor de Spelen. Ik heb gewonnen wat ik wilde winnen. Ik wist dit weekeinde dat het klaar was. Dat voelde best raar."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
21 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden