Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten acht kans klein dat ze nog aan WK allround deelneemt

Schouten acht kans klein dat ze nog aan WK allround deelneemt

CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten twijfelt zeer of ze komend weekeinde nog zal deelnemen aan de NK allround in Heerenveen. De Noord-Hollandse drievoudig olympisch kampioene kondigde maandag vanuit Calgary aan dat ze haar loopbaan afsluit. "Ik kijk even hoe het met de jetlag gaat", zegt ze in de Schaatspodcast van de NOS. Op de NK zijn tickets te verdienen voor de WK allround, die van 8 tot en met 10 maart in Inzell worden gehouden.

Schouten (31) was voorafgaand aan de WK afstanden, waar ze drie keer goud veroverde, verkouden. "Ik moet van de week even kijken hoe mijn longen zijn. Op dit moment gaat dat niet heel goed. Mijn gezondheid gaat voor", verklaarde ze. Schouten zegt daarom dat de kans klein is dat ze haar afscheid nog uitstelt tot na de WK in Inzell.

Schouten had nog een contract bij schaatsteam Albert Heijn-Zaanlander tot na de Olympische Spelen van Milaan 2026. Ze vertelde dat de teamleiding verrast had gereageerd op haar aankondiging. "Ik heb het eerst Arjan (Samplonius) en Jillert (Anema) en de andere trainers verteld. Ze waren er even stil van en vonden het heel jammer. Ze zeiden: je kunt ook een half jaar vakantie nemen en dan weer beginnen. Je bent fit en sterk genoeg en hebt een goede basisconditie. Maar ik wil niet meer alles opgeven voor de Spelen. Ik heb gewonnen wat ik wilde winnen. Ik wist dit weekeinde dat het klaar was. Dat voelde best raar."

Meer uit Sport

Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

2 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

3 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

3 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

7 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

19 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

1 dag geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

1 dag geleden