Schouten acht kans klein dat ze nog aan WK allround deelneemt
CALGARY (ANP) - Schaatsster Irene Schouten twijfelt zeer of ze komend weekeinde nog zal deelnemen aan de NK allround in Heerenveen. De Noord-Hollandse drievoudig olympisch kampioene kondigde maandag vanuit Calgary aan dat ze haar loopbaan afsluit. "Ik kijk even hoe het met de jetlag gaat", zegt ze in de Schaatspodcast van de NOS. Op de NK zijn tickets te verdienen voor de WK allround, die van 8 tot en met 10 maart in Inzell worden gehouden.
Schouten (31) was voorafgaand aan de WK afstanden, waar ze drie keer goud veroverde, verkouden. "Ik moet van de week even kijken hoe mijn longen zijn. Op dit moment gaat dat niet heel goed. Mijn gezondheid gaat voor", verklaarde ze. Schouten zegt daarom dat de kans klein is dat ze haar afscheid nog uitstelt tot na de WK in Inzell.
Schouten had nog een contract bij schaatsteam Albert Heijn-Zaanlander tot na de Olympische Spelen van Milaan 2026. Ze vertelde dat de teamleiding verrast had gereageerd op haar aankondiging. "Ik heb het eerst Arjan (Samplonius) en Jillert (Anema) en de andere trainers verteld. Ze waren er even stil van en vonden het heel jammer. Ze zeiden: je kunt ook een half jaar vakantie nemen en dan weer beginnen. Je bent fit en sterk genoeg en hebt een goede basisconditie. Maar ik wil niet meer alles opgeven voor de Spelen. Ik heb gewonnen wat ik wilde winnen. Ik wist dit weekeinde dat het klaar was. Dat voelde best raar."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
39 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
14 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
20 uur geleden