Schouten (31) beëindigt schaatsloopbaan
ZWAAGDIJK (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar loopbaan beëindigd. De 31-jarige Schouten is drievoudig olympisch kampioene.
"Na mijn succesvolle Olympische Spelen en vele wereldtitels kan ik terugkijken op een supermooie en geslaagde carrière", aldus Schouten in een verklaring van haar management. Ze pakte in 2022 in Beijing olympisch goud op de 3000 meter, de 5000 meter en de massastart. Haar management laat weten dat de kans klein is dat ze dit seizoen nog in actie komt.
"Ik heb bereikt wat ik wilde. Alleen het winnen van de Elfstedentocht ontbreekt nog op mijn lijst. Na het olympische jaar realiseerde ik mij dat het lastig zou worden om me direct aan een nieuwe olympische cyclus van vier jaar te committeren."
Drie keer goud
Schouten pakte afgelopen weekend drie keer goud op de WK afstanden in Calgary. Ze werd wereldkampioen op de 3000 meter, de massastart en de ploegachtervolging. Op de massastart won ze ondanks een val in de beginfase. "De massastart van afgelopen zaterdag maakte diepe indruk en typeerde haar schaatskarakter: aanvallen en geloof houden dat je altijd kunt winnen. Een mooier einde van haar glansrijke carrière had Irene niet kunnen wensen", meldt het management.
"Afgelopen weekend liet ik zien dat ik in topvorm ben en dat ik nog steeds geniet van de wedstrijden. Ik voel me sterk en schaatste afgelopen dagen zelfs mijn snelste rondes ooit. Maar ik realiseer me ook dat er een leven is naast de topsport. Daar kijk ik ook echt naar uit", aldus de Noord-Hollandse. "De afgelopen tijd heb ik goed nagedacht en besloten dat dit mijn laatste seizoen zou worden. Nu het besluit genomen is, voelt het goed om dit direct te delen."
Vijftien jaar
Schouten, die ook in het marathonschaatsen actief is, weet nog niet wat ze na het seizoen gaat doen. Haar schaatsloopbaan duurde vijftien jaar. Ze won acht EK-medailles, pakte dertien wereldtitels en veroverde vijf olympische medailles.
De volgende Winterspelen zijn in 2026, in Milaan.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van zondag op maandag in de achtste finales van het masterstoernooi van Montreal verloren van de Tsjech Jakub Menšík. De 30-jarige tennisser verloor op de hardcourtbaan in Canada in twee sets: 4-6 5-7.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Voormalig basketballer en NBA-coach Don Nelson is op 86-jarige leeftijd overleden. De familie van de basketballer, die tussen 1966 en 1976 vijf keer kampioen werd met Boston Celtics, heeft dat zondag bekendgemaakt.
12 uur geleden