Schouten (31) beëindigt schaatsloopbaan
ZWAAGDIJK (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar loopbaan beëindigd. De 31-jarige Schouten is drievoudig olympisch kampioene.
"Na mijn succesvolle Olympische Spelen en vele wereldtitels kan ik terugkijken op een supermooie en geslaagde carrière", aldus Schouten in een verklaring van haar management. Ze pakte in 2022 in Beijing olympisch goud op de 3000 meter, de 5000 meter en de massastart. Haar management laat weten dat de kans klein is dat ze dit seizoen nog in actie komt.
"Ik heb bereikt wat ik wilde. Alleen het winnen van de Elfstedentocht ontbreekt nog op mijn lijst. Na het olympische jaar realiseerde ik mij dat het lastig zou worden om me direct aan een nieuwe olympische cyclus van vier jaar te committeren."
Drie keer goud
Schouten pakte afgelopen weekend drie keer goud op de WK afstanden in Calgary. Ze werd wereldkampioen op de 3000 meter, de massastart en de ploegachtervolging. Op de massastart won ze ondanks een val in de beginfase. "De massastart van afgelopen zaterdag maakte diepe indruk en typeerde haar schaatskarakter: aanvallen en geloof houden dat je altijd kunt winnen. Een mooier einde van haar glansrijke carrière had Irene niet kunnen wensen", meldt het management.
"Afgelopen weekend liet ik zien dat ik in topvorm ben en dat ik nog steeds geniet van de wedstrijden. Ik voel me sterk en schaatste afgelopen dagen zelfs mijn snelste rondes ooit. Maar ik realiseer me ook dat er een leven is naast de topsport. Daar kijk ik ook echt naar uit", aldus de Noord-Hollandse. "De afgelopen tijd heb ik goed nagedacht en besloten dat dit mijn laatste seizoen zou worden. Nu het besluit genomen is, voelt het goed om dit direct te delen."
Vijftien jaar
Schouten, die ook in het marathonschaatsen actief is, weet nog niet wat ze na het seizoen gaat doen. Haar schaatsloopbaan duurde vijftien jaar. Ze won acht EK-medailles, pakte dertien wereldtitels en veroverde vijf olympische medailles.
De volgende Winterspelen zijn in 2026, in Milaan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer komt voorlopig niet in actie. De 23-jarige Nederlandse heeft een breukje in haar kuitbeen, heeft onderzoek uitgewezen.
5 uur geleden