Schouten (31) beëindigt schaatsloopbaan
ZWAAGDIJK (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar loopbaan beëindigd. De 31-jarige Schouten is drievoudig olympisch kampioene.
"Na mijn succesvolle Olympische Spelen en vele wereldtitels kan ik terugkijken op een supermooie en geslaagde carrière", aldus Schouten in een verklaring van haar management. Ze pakte in 2022 in Beijing olympisch goud op de 3000 meter, de 5000 meter en de massastart. Haar management laat weten dat de kans klein is dat ze dit seizoen nog in actie komt.
"Ik heb bereikt wat ik wilde. Alleen het winnen van de Elfstedentocht ontbreekt nog op mijn lijst. Na het olympische jaar realiseerde ik mij dat het lastig zou worden om me direct aan een nieuwe olympische cyclus van vier jaar te committeren."
Drie keer goud
Schouten pakte afgelopen weekend drie keer goud op de WK afstanden in Calgary. Ze werd wereldkampioen op de 3000 meter, de massastart en de ploegachtervolging. Op de massastart won ze ondanks een val in de beginfase. "De massastart van afgelopen zaterdag maakte diepe indruk en typeerde haar schaatskarakter: aanvallen en geloof houden dat je altijd kunt winnen. Een mooier einde van haar glansrijke carrière had Irene niet kunnen wensen", meldt het management.
"Afgelopen weekend liet ik zien dat ik in topvorm ben en dat ik nog steeds geniet van de wedstrijden. Ik voel me sterk en schaatste afgelopen dagen zelfs mijn snelste rondes ooit. Maar ik realiseer me ook dat er een leven is naast de topsport. Daar kijk ik ook echt naar uit", aldus de Noord-Hollandse. "De afgelopen tijd heb ik goed nagedacht en besloten dat dit mijn laatste seizoen zou worden. Nu het besluit genomen is, voelt het goed om dit direct te delen."
Vijftien jaar
Schouten, die ook in het marathonschaatsen actief is, weet nog niet wat ze na het seizoen gaat doen. Haar schaatsloopbaan duurde vijftien jaar. Ze won acht EK-medailles, pakte dertien wereldtitels en veroverde vijf olympische medailles.
De volgende Winterspelen zijn in 2026, in Milaan.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.
1 dag geleden