Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schouten (31) beëindigt schaatsloopbaan

Schouten (31) beëindigt schaatsloopbaan

ZWAAGDIJK (ANP) - Schaatsster Irene Schouten heeft haar loopbaan beëindigd. De 31-jarige Schouten is drievoudig olympisch kampioene.

"Na mijn succesvolle Olympische Spelen en vele wereldtitels kan ik terugkijken op een supermooie en geslaagde carrière", aldus Schouten in een verklaring van haar management. Ze pakte in 2022 in Beijing olympisch goud op de 3000 meter, de 5000 meter en de massastart. Haar management laat weten dat de kans klein is dat ze dit seizoen nog in actie komt.

"Ik heb bereikt wat ik wilde. Alleen het winnen van de Elfstedentocht ontbreekt nog op mijn lijst. Na het olympische jaar realiseerde ik mij dat het lastig zou worden om me direct aan een nieuwe olympische cyclus van vier jaar te committeren."

Drie keer goud

Schouten pakte afgelopen weekend drie keer goud op de WK afstanden in Calgary. Ze werd wereldkampioen op de 3000 meter, de massastart en de ploegachtervolging. Op de massastart won ze ondanks een val in de beginfase. "De massastart van afgelopen zaterdag maakte diepe indruk en typeerde haar schaatskarakter: aanvallen en geloof houden dat je altijd kunt winnen. Een mooier einde van haar glansrijke carrière had Irene niet kunnen wensen", meldt het management.

"Afgelopen weekend liet ik zien dat ik in topvorm ben en dat ik nog steeds geniet van de wedstrijden. Ik voel me sterk en schaatste afgelopen dagen zelfs mijn snelste rondes ooit. Maar ik realiseer me ook dat er een leven is naast de topsport. Daar kijk ik ook echt naar uit", aldus de Noord-Hollandse. "De afgelopen tijd heb ik goed nagedacht en besloten dat dit mijn laatste seizoen zou worden. Nu het besluit genomen is, voelt het goed om dit direct te delen."

Vijftien jaar

Schouten, die ook in het marathonschaatsen actief is, weet nog niet wat ze na het seizoen gaat doen. Haar schaatsloopbaan duurde vijftien jaar. Ze won acht EK-medailles, pakte dertien wereldtitels en veroverde vijf olympische medailles.

De volgende Winterspelen zijn in 2026, in Milaan.

Meer uit Sport

Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

1 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

3 uur geleden
Zverev dankt moeder na tweede grandslamtitel

NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.

8 uur geleden
Zverev verslaat thuisfavoriet Shelton en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.

12 uur geleden
Gemengde estafetteploeg 4x400 meter 3e op Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.

15 uur geleden
Wielrenner Johannessen wint slotetappe Vuelta in Granada

GRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.

16 uur geleden
Wielrenner Mas wint Vuelta, eerste Spaanse winnaar sinds 2014

GRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.

17 uur geleden