Schotten krijgen met vijfde zege op rij EK in Duitsland in zicht
LARNACA (ANP) - Schotland is dicht bij deelname aan het Europees kampioenschap voetbal van volgend jaar in Duitsland. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won de uitwedstrijd tegen Cyprus met ruime cijfers: 0-3.
De Schotten verrasten eerder in de kwalificatie Spanje (2-0) en wonnen ook van Noorwegen (1-2). Met 15 punten uit vijf duels gaat Schotland riant aan de leiding in groep A. Spanje, dat eerder op vrijdag met 7-1 bij Georgië won, volgt met 6 punten uit drie wedstrijden. Noorwegen en Georgië hebben allebei 4 punten na vier duels. De eerste twee landen verzekeren zich van een ticket voor het EK.
Schotland leidde bij rust al met drie doelpunten verschil. De doelpunten kwamen op naam van Scott McTominay, Ryan Porteous en John McGinn.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geleden