Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK

Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK

MÜNCHEN (ANP) - Schotland denkt voor een unieke prestatie te kunnen zorgen op het EK voetbal. De Schotten wisten in elf eindtoernooien nog nooit de groepsfase te overleven, maar captain Andy Robertson heeft er veel vertrouwen in dat dat dit jaar verandert.

"We zijn ervan overtuigd dat we een team hebben dat historie kan schrijven", zei Robertson op een persconferentie. "We willen dit jaar geen spijt krijgen. Het is aan ons om het te laten zien."

Volgens de Schotten kunnen ze het toernooi onbevangen ingaan en is dat een groot voordeel. "Er ligt niet veel druk op ons, want er zijn geen echte verwachtingen van de buitenwereld", aldus Robertson, die meent dat er "geen mooier podium is" dan de openingswedstrijd van het EK. "We hebben lang op deze wedstrijd gewacht. Het voelt als jaren. We weten hoe groot de uitdaging wordt."

Unieke prestatie

Bondscoach Steve Clarke ziet het niet als nadeel dat hij de Duitsers vrijdag treft in het openingsduel. "De enorme omvang van de openingswedstrijd is een bijzaak", beweerde hij. "Hopelijk kunnen we vrijdagavond aan het gastland laten zien dat we een goede ploeg hebben", aldus Clarke, die een unieke prestatie wil neerzetten. "Het gaat om een poule van vier en we weten wat ons te wachten staat om de volgende ronde te bereiken."

De Schotten keerden op het vorige EK, in 2021, terug op een eindtoernooi. Sinds het WK van 1998 hadden ze zich niet meer geplaatst voor een groot toernooi.

Duitsland - Schotland begint om 21.00 uur en wordt in München gespeeld.

Meer uit Voetbal

AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

1 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

1 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

4 uur geleden
Guardiola ziet Manchester City veel kansen missen in Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."

6 uur geleden
Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

17 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

18 uur geleden