Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK
MÜNCHEN (ANP) - Schotland denkt voor een unieke prestatie te kunnen zorgen op het EK voetbal. De Schotten wisten in elf eindtoernooien nog nooit de groepsfase te overleven, maar captain Andy Robertson heeft er veel vertrouwen in dat dat dit jaar verandert.
"We zijn ervan overtuigd dat we een team hebben dat historie kan schrijven", zei Robertson op een persconferentie. "We willen dit jaar geen spijt krijgen. Het is aan ons om het te laten zien."
Volgens de Schotten kunnen ze het toernooi onbevangen ingaan en is dat een groot voordeel. "Er ligt niet veel druk op ons, want er zijn geen echte verwachtingen van de buitenwereld", aldus Robertson, die meent dat er "geen mooier podium is" dan de openingswedstrijd van het EK. "We hebben lang op deze wedstrijd gewacht. Het voelt als jaren. We weten hoe groot de uitdaging wordt."
Unieke prestatie
Bondscoach Steve Clarke ziet het niet als nadeel dat hij de Duitsers vrijdag treft in het openingsduel. "De enorme omvang van de openingswedstrijd is een bijzaak", beweerde hij. "Hopelijk kunnen we vrijdagavond aan het gastland laten zien dat we een goede ploeg hebben", aldus Clarke, die een unieke prestatie wil neerzetten. "Het gaat om een poule van vier en we weten wat ons te wachten staat om de volgende ronde te bereiken."
De Schotten keerden op het vorige EK, in 2021, terug op een eindtoernooi. Sinds het WK van 1998 hadden ze zich niet meer geplaatst voor een groot toernooi.
Duitsland - Schotland begint om 21.00 uur en wordt in München gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
15 uur geleden