Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK
MÜNCHEN (ANP) - Schotland denkt voor een unieke prestatie te kunnen zorgen op het EK voetbal. De Schotten wisten in elf eindtoernooien nog nooit de groepsfase te overleven, maar captain Andy Robertson heeft er veel vertrouwen in dat dat dit jaar verandert.
"We zijn ervan overtuigd dat we een team hebben dat historie kan schrijven", zei Robertson op een persconferentie. "We willen dit jaar geen spijt krijgen. Het is aan ons om het te laten zien."
Volgens de Schotten kunnen ze het toernooi onbevangen ingaan en is dat een groot voordeel. "Er ligt niet veel druk op ons, want er zijn geen echte verwachtingen van de buitenwereld", aldus Robertson, die meent dat er "geen mooier podium is" dan de openingswedstrijd van het EK. "We hebben lang op deze wedstrijd gewacht. Het voelt als jaren. We weten hoe groot de uitdaging wordt."
Unieke prestatie
Bondscoach Steve Clarke ziet het niet als nadeel dat hij de Duitsers vrijdag treft in het openingsduel. "De enorme omvang van de openingswedstrijd is een bijzaak", beweerde hij. "Hopelijk kunnen we vrijdagavond aan het gastland laten zien dat we een goede ploeg hebben", aldus Clarke, die een unieke prestatie wil neerzetten. "Het gaat om een poule van vier en we weten wat ons te wachten staat om de volgende ronde te bereiken."
De Schotten keerden op het vorige EK, in 2021, terug op een eindtoernooi. Sinds het WK van 1998 hadden ze zich niet meer geplaatst voor een groot toernooi.
Duitsland - Schotland begint om 21.00 uur en wordt in München gespeeld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
2 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
18 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
18 uur geleden