Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK

Schotten denken voor iets unieks te kunnen zorgen op EK

MÜNCHEN (ANP) - Schotland denkt voor een unieke prestatie te kunnen zorgen op het EK voetbal. De Schotten wisten in elf eindtoernooien nog nooit de groepsfase te overleven, maar captain Andy Robertson heeft er veel vertrouwen in dat dat dit jaar verandert.

"We zijn ervan overtuigd dat we een team hebben dat historie kan schrijven", zei Robertson op een persconferentie. "We willen dit jaar geen spijt krijgen. Het is aan ons om het te laten zien."

Volgens de Schotten kunnen ze het toernooi onbevangen ingaan en is dat een groot voordeel. "Er ligt niet veel druk op ons, want er zijn geen echte verwachtingen van de buitenwereld", aldus Robertson, die meent dat er "geen mooier podium is" dan de openingswedstrijd van het EK. "We hebben lang op deze wedstrijd gewacht. Het voelt als jaren. We weten hoe groot de uitdaging wordt."

Unieke prestatie

Bondscoach Steve Clarke ziet het niet als nadeel dat hij de Duitsers vrijdag treft in het openingsduel. "De enorme omvang van de openingswedstrijd is een bijzaak", beweerde hij. "Hopelijk kunnen we vrijdagavond aan het gastland laten zien dat we een goede ploeg hebben", aldus Clarke, die een unieke prestatie wil neerzetten. "Het gaat om een poule van vier en we weten wat ons te wachten staat om de volgende ronde te bereiken."

De Schotten keerden op het vorige EK, in 2021, terug op een eindtoernooi. Sinds het WK van 1998 hadden ze zich niet meer geplaatst voor een groot toernooi.

Duitsland - Schotland begint om 21.00 uur en wordt in München gespeeld.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

1 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

2 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

2 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

6 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

17 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

19 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

20 uur geleden