Schotse voetbalsters verzekeren Oranje: we willen Engeland kloppen
LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje lijken te kunnen rekenen op een gretig Schotland in het cruciale Nations League-duel met Engeland. De al uitgeschakelde Schotten hebben dinsdag baat bij een ruime nederlaag tegen de buren, omdat ze dan als onderdeel van een Brits olympisch team mogelijk toch nog naar de Spelen kunnen. Volgens de Schotse bondscoach Pedro Martínez Losa en international Hayley Lauder staat er echter meer op het spel.
"Het duel van dinsdag betekent veel voor ons", zei Lauder tegen de BBC na het 1-1-gelijkspel bij België. Door het resultaat is Schotland al gedegradeerd uit de Nations League-groep. "Maar we zijn erop gebrand Engeland te verslaan. Als Schotten hebben we veel trots. Hopelijk kunnen we een wedstrijd neerzetten waarin dat tot uiting komt."
Daar sloot coach Martínez Losa zich bij aan. "We zijn nu teleurgesteld, maar dinsdag hebben we weer een belangrijke wedstrijd. Daar moeten we nu de batterij voor opladen."
Ook Andries Jonker en Sarina Wiegman, de bondscoaches van Oranje en Engeland, schatten in dat Schotland zich niet zomaar gewonnen geeft. "De rivaliteit is enorm", zei Wiegman. "Ze willen echt graag van Engeland winnen, dat hebben we ook in de eerste wedstrijd gezien. Wij verwachten een sterk Schotland." Engeland won in september het thuisduel moeizaam met 2-1 van de Schotten.
Mochten de Schotse voetbalsters als onderdeel van een Brits team toch nog naar de Spelen willen, moet Engeland allereerst de Nations League-groep winnen. Nederland en Engeland hebben allebei 9 punten, maar het doelsaldo van Oranje is nu nog beter (+4 om +1). Nederland sluit dinsdag af tegen België, dat met 8 punten ook nog een kleine kans heeft op de groepswinst. De groepswinnaar strijdt in februari om een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
42 minuten geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
11 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
13 uur geleden