Schotse voetbalsters verzekeren Oranje: we willen Engeland kloppen
LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje lijken te kunnen rekenen op een gretig Schotland in het cruciale Nations League-duel met Engeland. De al uitgeschakelde Schotten hebben dinsdag baat bij een ruime nederlaag tegen de buren, omdat ze dan als onderdeel van een Brits olympisch team mogelijk toch nog naar de Spelen kunnen. Volgens de Schotse bondscoach Pedro Martínez Losa en international Hayley Lauder staat er echter meer op het spel.
"Het duel van dinsdag betekent veel voor ons", zei Lauder tegen de BBC na het 1-1-gelijkspel bij België. Door het resultaat is Schotland al gedegradeerd uit de Nations League-groep. "Maar we zijn erop gebrand Engeland te verslaan. Als Schotten hebben we veel trots. Hopelijk kunnen we een wedstrijd neerzetten waarin dat tot uiting komt."
Daar sloot coach Martínez Losa zich bij aan. "We zijn nu teleurgesteld, maar dinsdag hebben we weer een belangrijke wedstrijd. Daar moeten we nu de batterij voor opladen."
Ook Andries Jonker en Sarina Wiegman, de bondscoaches van Oranje en Engeland, schatten in dat Schotland zich niet zomaar gewonnen geeft. "De rivaliteit is enorm", zei Wiegman. "Ze willen echt graag van Engeland winnen, dat hebben we ook in de eerste wedstrijd gezien. Wij verwachten een sterk Schotland." Engeland won in september het thuisduel moeizaam met 2-1 van de Schotten.
Mochten de Schotse voetbalsters als onderdeel van een Brits team toch nog naar de Spelen willen, moet Engeland allereerst de Nations League-groep winnen. Nederland en Engeland hebben allebei 9 punten, maar het doelsaldo van Oranje is nu nog beter (+4 om +1). Nederland sluit dinsdag af tegen België, dat met 8 punten ook nog een kleine kans heeft op de groepswinst. De groepswinnaar strijdt in februari om een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
4 uur geleden