Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse voetbalsters verzekeren Oranje: we willen Engeland kloppen

Schotse voetbalsters verzekeren Oranje: we willen Engeland kloppen

LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje lijken te kunnen rekenen op een gretig Schotland in het cruciale Nations League-duel met Engeland. De al uitgeschakelde Schotten hebben dinsdag baat bij een ruime nederlaag tegen de buren, omdat ze dan als onderdeel van een Brits olympisch team mogelijk toch nog naar de Spelen kunnen. Volgens de Schotse bondscoach Pedro Martínez Losa en international Hayley Lauder staat er echter meer op het spel.

"Het duel van dinsdag betekent veel voor ons", zei Lauder tegen de BBC na het 1-1-gelijkspel bij België. Door het resultaat is Schotland al gedegradeerd uit de Nations League-groep. "Maar we zijn erop gebrand Engeland te verslaan. Als Schotten hebben we veel trots. Hopelijk kunnen we een wedstrijd neerzetten waarin dat tot uiting komt."

Daar sloot coach Martínez Losa zich bij aan. "We zijn nu teleurgesteld, maar dinsdag hebben we weer een belangrijke wedstrijd. Daar moeten we nu de batterij voor opladen."

Ook Andries Jonker en Sarina Wiegman, de bondscoaches van Oranje en Engeland, schatten in dat Schotland zich niet zomaar gewonnen geeft. "De rivaliteit is enorm", zei Wiegman. "Ze willen echt graag van Engeland winnen, dat hebben we ook in de eerste wedstrijd gezien. Wij verwachten een sterk Schotland." Engeland won in september het thuisduel moeizaam met 2-1 van de Schotten.

Mochten de Schotse voetbalsters als onderdeel van een Brits team toch nog naar de Spelen willen, moet Engeland allereerst de Nations League-groep winnen. Nederland en Engeland hebben allebei 9 punten, maar het doelsaldo van Oranje is nu nog beter (+4 om +1). Nederland sluit dinsdag af tegen België, dat met 8 punten ook nog een kleine kans heeft op de groepswinst. De groepswinnaar strijdt in februari om een olympisch ticket.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

1 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

6 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

16 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

18 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

21 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

21 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

23 uur geleden