Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse voetbalclub Rangers rouwt om overleden trainer Smith

Schotse voetbalclub Rangers rouwt om overleden trainer Smith

GLASGOW (ANP) - De Schotse voetbalclub Rangers FC rouwt om de dood van Walter Smith. De Schot, die als trainer tien keer landskampioen werd met de ploeg uit Glasgow en bondscoach van Schotland was, is op 73-jarige leeftijd overleden. Smith had al maandenlang gezondheidsklachten.

Als profvoetballer speelde Smith zelf vooral voor Dundee United. Hij was assistent van bondscoach Alex Ferguson bij de nationale ploeg op het WK van 1986 en ging daarna als hoofdtrainer aan de slag bij het toenmalige Glasgow Rangers. Onder leiding van Smith werden de Rangers in de jaren negentig zeven keer op rij landskampioen. Smith maakte daarna in Glasgow plaats voor Dick Advocaat. Hij werkte in Engeland bij Everton en Manchester United. Na drie jaar als bondscoach van Schotland keerde de trainer in 2007 terug bij Glasgow Rangers.

Met Smith als trainer bereikte de Schotse club in 2008 de finale van de UEFA Cup, waarin het Zenit Sint-Petersburg van Advocaat te sterk bleek. Glasgow Rangers werd onder zijn leiding ook weer drie keer op rij kampioen. Niet lang daarna ging de club failliet. De gevallen grootmacht maakte onder de naam Rangers FC een doorstart, wist zich weer op te werken naar het hoogste niveau en werd afgelopen seizoen voor het eerst sinds 2011 weer landskampioen.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

1 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

2 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

4 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

5 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

5 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

8 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

12 uur geleden