Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse voetbalbond legt het koppen aan banden

Schotse voetbalbond legt het koppen aan banden

GLASGOW (ANP) - De Schotse voetbalbond legt het koppen flink aan banden. Trainingsoefeningen die herhaald koppen inhouden, mogen ook door de profs niet vaker dan één keer per week worden uitgevoerd. Dat heeft de Schotse bond besloten op basis van een nieuw onderzoek.

Ook mogen trainingsoefeningen waarbij herhaaldelijk koppen aan de orde is niet plaatsvinden op de dag voor én de dag na een wedstrijd. Clubs moeten het aantal keer dat spelers koppen tijdens trainingen controleren om de algehele 'kopbelasting' te verminderen.

In 2019 bleek uit een onderzoek van de universiteit van Glasgow al dat ex-profvoetballers een verhoogd risico hebben om te overlijden aan dementie of de ziekte van Parkinson. Ook al was het niet mogelijk om een ​​direct verband tussen deze ziekten en kopballen vast te stellen, besloten de voetbalclubs in Engeland, Schotland en Noord-Ierland toch om kopballen te verbieden in trainingen voor kinderen onder de 11 jaar. Voor spelers tot 17 jaar werden regels opgesteld om zo min mogelijk te koppen.

Meetbare geheugenstoornis

De Schotse bond FA heeft nu in samenwerking met de Hampden Sports Clinic opnieuw onderzoek gedaan naar koppen in training. De studie omvatte gegevens en inzichten uit het mannen- en vrouwenvoetbal voor volwassenen (18 jaar en ouder). Uit een enquête onder managers en coaches bleek dat meer dan 70 procent voorstander is van de introductie van koprichtlijnen voor senioren.

"Terwijl het onderzoek zich verder ontwikkelt, is datgene wat we al wisten over koppen en de impact op de hersenen opnieuw bevestigd", zegt John MacLean, hoofd medische zaken bij de Schotse FA. "Er is een meetbare geheugenstoornis die 24 tot 48 uur aanhoudt na een reeks kopballen. Daarom is het doel om elk mogelijk effect te verminderen door de algehele blootstelling aan koppen te verminderen."

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

12 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

17 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

22 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden