Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse voetbalbond legt het koppen aan banden

Schotse voetbalbond legt het koppen aan banden

GLASGOW (ANP) - De Schotse voetbalbond legt het koppen flink aan banden. Trainingsoefeningen die herhaald koppen inhouden, mogen ook door de profs niet vaker dan één keer per week worden uitgevoerd. Dat heeft de Schotse bond besloten op basis van een nieuw onderzoek.

Ook mogen trainingsoefeningen waarbij herhaaldelijk koppen aan de orde is niet plaatsvinden op de dag voor én de dag na een wedstrijd. Clubs moeten het aantal keer dat spelers koppen tijdens trainingen controleren om de algehele 'kopbelasting' te verminderen.

In 2019 bleek uit een onderzoek van de universiteit van Glasgow al dat ex-profvoetballers een verhoogd risico hebben om te overlijden aan dementie of de ziekte van Parkinson. Ook al was het niet mogelijk om een ​​direct verband tussen deze ziekten en kopballen vast te stellen, besloten de voetbalclubs in Engeland, Schotland en Noord-Ierland toch om kopballen te verbieden in trainingen voor kinderen onder de 11 jaar. Voor spelers tot 17 jaar werden regels opgesteld om zo min mogelijk te koppen.

Meetbare geheugenstoornis

De Schotse bond FA heeft nu in samenwerking met de Hampden Sports Clinic opnieuw onderzoek gedaan naar koppen in training. De studie omvatte gegevens en inzichten uit het mannen- en vrouwenvoetbal voor volwassenen (18 jaar en ouder). Uit een enquête onder managers en coaches bleek dat meer dan 70 procent voorstander is van de introductie van koprichtlijnen voor senioren.

"Terwijl het onderzoek zich verder ontwikkelt, is datgene wat we al wisten over koppen en de impact op de hersenen opnieuw bevestigd", zegt John MacLean, hoofd medische zaken bij de Schotse FA. "Er is een meetbare geheugenstoornis die 24 tot 48 uur aanhoudt na een reeks kopballen. Daarom is het doel om elk mogelijk effect te verminderen door de algehele blootstelling aan koppen te verminderen."

Meer uit Voetbal

Marokko-aanvoerder Hakimi op tijd hersteld voor Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.

17 minuten geleden
Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

15 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

15 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

16 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

18 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

18 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

20 uur geleden