Schotse topclubs Celtic en Rangers FC spelen Old Firm in Sydney
GLASGOW (ANP) - De Schotse topclubs Celtic en Rangers FC gaan elkaar later dit jaar voor het eerst buiten Schotland treffen. Een 'vriendschappelijke' editie van The Old Firm, zoals het duel tussen Celtic en Rangers FC heet, wordt dit jaar op Australische bodem gespeeld. De twee grootste clubs van Schotland gaan van 16 tot en met 20 november deelnemen aan de Sydney Super Cup.
Ook Sydney FC en Western Sydney Wanderers, clubs die op het hoogste niveau van Australië spelen, maken hun opwachting op het toernooi in de Australische stad. The Old Firm wordt gespeeld in het Stadium Australia, dat plaats biedt aan ruim 83.000 toeschouwers. Het toernooi wordt gespeeld tijdens de onderbreking van het seizoen vanwege het WK voetbal in Qatar.
Celtic wordt getraind door Ange Postecoglou, die van Australische komaf is. Bij Rangers FC is Giovanni van Bronckhorst de hoofdtrainer.
Celtic staat momenteel eerste in Schotland, Rangers FC volgt op 3 punten. De nummer 3, Hearts, volgt op 18 punten van de ploeg van Van Bronckhorst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
8 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
19 uur geleden