Schotse topclubs Celtic en Rangers FC spelen Old Firm in Sydney
GLASGOW (ANP) - De Schotse topclubs Celtic en Rangers FC gaan elkaar later dit jaar voor het eerst buiten Schotland treffen. Een 'vriendschappelijke' editie van The Old Firm, zoals het duel tussen Celtic en Rangers FC heet, wordt dit jaar op Australische bodem gespeeld. De twee grootste clubs van Schotland gaan van 16 tot en met 20 november deelnemen aan de Sydney Super Cup.
Ook Sydney FC en Western Sydney Wanderers, clubs die op het hoogste niveau van Australië spelen, maken hun opwachting op het toernooi in de Australische stad. The Old Firm wordt gespeeld in het Stadium Australia, dat plaats biedt aan ruim 83.000 toeschouwers. Het toernooi wordt gespeeld tijdens de onderbreking van het seizoen vanwege het WK voetbal in Qatar.
Celtic wordt getraind door Ange Postecoglou, die van Australische komaf is. Bij Rangers FC is Giovanni van Bronckhorst de hoofdtrainer.
Celtic staat momenteel eerste in Schotland, Rangers FC volgt op 3 punten. De nummer 3, Hearts, volgt op 18 punten van de ploeg van Van Bronckhorst.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geleden