Schotse topclubs Celtic en Rangers FC spelen Old Firm in Sydney
GLASGOW (ANP) - De Schotse topclubs Celtic en Rangers FC gaan elkaar later dit jaar voor het eerst buiten Schotland treffen. Een 'vriendschappelijke' editie van The Old Firm, zoals het duel tussen Celtic en Rangers FC heet, wordt dit jaar op Australische bodem gespeeld. De twee grootste clubs van Schotland gaan van 16 tot en met 20 november deelnemen aan de Sydney Super Cup.
Ook Sydney FC en Western Sydney Wanderers, clubs die op het hoogste niveau van Australië spelen, maken hun opwachting op het toernooi in de Australische stad. The Old Firm wordt gespeeld in het Stadium Australia, dat plaats biedt aan ruim 83.000 toeschouwers. Het toernooi wordt gespeeld tijdens de onderbreking van het seizoen vanwege het WK voetbal in Qatar.
Celtic wordt getraind door Ange Postecoglou, die van Australische komaf is. Bij Rangers FC is Giovanni van Bronckhorst de hoofdtrainer.
Celtic staat momenteel eerste in Schotland, Rangers FC volgt op 3 punten. De nummer 3, Hearts, volgt op 18 punten van de ploeg van Van Bronckhorst.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
16 minuten geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
3 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
18 uur geleden