Schotse tennisser Murray test positief op corona
LONDEN (ANP) - De Schotse tennisser Andy Murray heeft positief getest op het coronavirus. Volgens de Schotse omroep STV verkeert de voormalige nummer 1 van de wereld verder in goede gezondheid. De drievoudig grandslamwinnaar verblijft momenteel in thuisisolatie.
Murray hoopt komende maand volgens plan deel te nemen aan de Australian Open. Dat eerste grandslamtoernooi van het jaar begint op 8 februari. De deelnemers vliegen deze week met chartervluchten naar Australië, waar ze eerst twee weken in quarantaine gaan. De tennissers mogen 5 per uur dag hun hotelkamer uit, onder meer om te trainen.
De 33-jarige Schot, vijfvoudig finalist in Melbourne, mist de charter die hem naar Australië had moeten brengen. Of dat ook gevolgen heeft voor zijn deelname aan het toernooi, is nog onduidelijk. "De fans van de Australian Open houden van Andy en we weten hoe graag hij hier in Melbourne meedoet en hoe hard hij heeft gewerkt voor deze kans", zegt de organisatie in een korte verklaring.
Murray is door heupproblemen afgezakt naar de 123e plek op de wereldranglijst. Hij heeft voor de komende editie van de Australian Open een wildcard ontvangen. Murray zou afgelopen week eigenlijk meedoen aan het ATP-toernooi van Delray Beach, maar hij besloot zich af te melden voor de trip naar de VS, uit angst om besmet te raken met het coronavirus en daardoor de Australian Open te moeten missen. Thuis heeft hij het virus nu alsnog opgelopen.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
41 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
6 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
6 uur geleden