Schotse tennisser Murray test positief op corona
LONDEN (ANP) - De Schotse tennisser Andy Murray heeft positief getest op het coronavirus. Volgens de Schotse omroep STV verkeert de voormalige nummer 1 van de wereld verder in goede gezondheid. De drievoudig grandslamwinnaar verblijft momenteel in thuisisolatie.
Murray hoopt komende maand volgens plan deel te nemen aan de Australian Open. Dat eerste grandslamtoernooi van het jaar begint op 8 februari. De deelnemers vliegen deze week met chartervluchten naar Australië, waar ze eerst twee weken in quarantaine gaan. De tennissers mogen 5 per uur dag hun hotelkamer uit, onder meer om te trainen.
De 33-jarige Schot, vijfvoudig finalist in Melbourne, mist de charter die hem naar Australië had moeten brengen. Of dat ook gevolgen heeft voor zijn deelname aan het toernooi, is nog onduidelijk. "De fans van de Australian Open houden van Andy en we weten hoe graag hij hier in Melbourne meedoet en hoe hard hij heeft gewerkt voor deze kans", zegt de organisatie in een korte verklaring.
Murray is door heupproblemen afgezakt naar de 123e plek op de wereldranglijst. Hij heeft voor de komende editie van de Australian Open een wildcard ontvangen. Murray zou afgelopen week eigenlijk meedoen aan het ATP-toernooi van Delray Beach, maar hij besloot zich af te melden voor de trip naar de VS, uit angst om besmet te raken met het coronavirus en daardoor de Australian Open te moeten missen. Thuis heeft hij het virus nu alsnog opgelopen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
10 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
1 dag geleden