Schotse tennisser Murray test positief op corona
LONDEN (ANP) - De Schotse tennisser Andy Murray heeft positief getest op het coronavirus. Volgens de Schotse omroep STV verkeert de voormalige nummer 1 van de wereld verder in goede gezondheid. De drievoudig grandslamwinnaar verblijft momenteel in thuisisolatie.
Murray hoopt komende maand volgens plan deel te nemen aan de Australian Open. Dat eerste grandslamtoernooi van het jaar begint op 8 februari. De deelnemers vliegen deze week met chartervluchten naar Australië, waar ze eerst twee weken in quarantaine gaan. De tennissers mogen 5 per uur dag hun hotelkamer uit, onder meer om te trainen.
De 33-jarige Schot, vijfvoudig finalist in Melbourne, mist de charter die hem naar Australië had moeten brengen. Of dat ook gevolgen heeft voor zijn deelname aan het toernooi, is nog onduidelijk. "De fans van de Australian Open houden van Andy en we weten hoe graag hij hier in Melbourne meedoet en hoe hard hij heeft gewerkt voor deze kans", zegt de organisatie in een korte verklaring.
Murray is door heupproblemen afgezakt naar de 123e plek op de wereldranglijst. Hij heeft voor de komende editie van de Australian Open een wildcard ontvangen. Murray zou afgelopen week eigenlijk meedoen aan het ATP-toernooi van Delray Beach, maar hij besloot zich af te melden voor de trip naar de VS, uit angst om besmet te raken met het coronavirus en daardoor de Australian Open te moeten missen. Thuis heeft hij het virus nu alsnog opgelopen.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
34 minuten geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
14 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
18 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
20 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 dag geleden