Schotse minister treedt af om roamingkosten van 11.000 pond
EDINBURGH (ANP) - De Schotse minister van Gezondheid, Michael Matheson, is afgetreden na ophef over een enorme rekening voor roamingkosten. In december 2022 had hij zijn iPad meegenomen op familievakantie naar Marokko en zat daarmee voor 11.000 pond (12.883 euro) op het internet, meldt de Britse nieuwssite Sky News.
Matheson wilde aanvankelijk dat de belastingbetaler gewoon de rekening zou betalen, omdat hij voor zijn werk op internet had gezeten. Toen Schotse media naar buiten brachten dat Mathesons zoon de iPad ook gebruikt had om voetbal te kijken, zei hij in tranen tegen het Schotse parlement dat hij dat niet wist. De minister bood aan het hele bedrag zelf te betalen.
In november werd een onderzoek ingesteld naar de roamingkosten van de minister. Matheson schrijft nu in een verklaring op X dat hij de resultaten, die binnen enkele weken worden verwacht, niet afwacht en terugtreedt. Hij denkt dat het nu zowel in zijn eigen belang als dat van de regering is om op te stappen, zodat de zaak geen afleiding wordt voor het werk van de regering.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden