Schotse minister treedt af om roamingkosten van 11.000 pond
EDINBURGH (ANP) - De Schotse minister van Gezondheid, Michael Matheson, is afgetreden na ophef over een enorme rekening voor roamingkosten. In december 2022 had hij zijn iPad meegenomen op familievakantie naar Marokko en zat daarmee voor 11.000 pond (12.883 euro) op het internet, meldt de Britse nieuwssite Sky News.
Matheson wilde aanvankelijk dat de belastingbetaler gewoon de rekening zou betalen, omdat hij voor zijn werk op internet had gezeten. Toen Schotse media naar buiten brachten dat Mathesons zoon de iPad ook gebruikt had om voetbal te kijken, zei hij in tranen tegen het Schotse parlement dat hij dat niet wist. De minister bood aan het hele bedrag zelf te betalen.
In november werd een onderzoek ingesteld naar de roamingkosten van de minister. Matheson schrijft nu in een verklaring op X dat hij de resultaten, die binnen enkele weken worden verwacht, niet afwacht en terugtreedt. Hij denkt dat het nu zowel in zijn eigen belang als dat van de regering is om op te stappen, zodat de zaak geen afleiding wordt voor het werk van de regering.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
7 uur geleden