Schotse minister treedt af om roamingkosten van 11.000 pond
EDINBURGH (ANP) - De Schotse minister van Gezondheid, Michael Matheson, is afgetreden na ophef over een enorme rekening voor roamingkosten. In december 2022 had hij zijn iPad meegenomen op familievakantie naar Marokko en zat daarmee voor 11.000 pond (12.883 euro) op het internet, meldt de Britse nieuwssite Sky News.
Matheson wilde aanvankelijk dat de belastingbetaler gewoon de rekening zou betalen, omdat hij voor zijn werk op internet had gezeten. Toen Schotse media naar buiten brachten dat Mathesons zoon de iPad ook gebruikt had om voetbal te kijken, zei hij in tranen tegen het Schotse parlement dat hij dat niet wist. De minister bood aan het hele bedrag zelf te betalen.
In november werd een onderzoek ingesteld naar de roamingkosten van de minister. Matheson schrijft nu in een verklaring op X dat hij de resultaten, die binnen enkele weken worden verwacht, niet afwacht en terugtreedt. Hij denkt dat het nu zowel in zijn eigen belang als dat van de regering is om op te stappen, zodat de zaak geen afleiding wordt voor het werk van de regering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
16 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
17 uur geleden