Schotse darter Wright wint World Matchplay met overmacht
BLACKPOOL (ANP) - Darter Peter Wright heeft voor de eerste keer in zijn loopbaan de titel veroverd op het World Matchplay. De als tweede geplaatste Schot versloeg in Blackpool titelhouder Dimitri Van den Bergh uit België met duidelijke cijfers: 18-9.
Wright gooide in de finale een gemiddelde van 105.90 punten. De onttroonde Van den Bergh kwam uit op 100.88. Wright (51) verdiende met zijn triomf in Winter Gardens een bedrag van circa 165.000 euro. Van den Bergh (27) hield aan zijn tweede finaleplaats op rij ongeveer 80.000 euro over.
Wright schakelde in de halve finales ook al tweevoudig winnaar Michael van Gerwen op grootse wijze uit. De wereldkampioen van 2020 zegevierde zaterdag met 17-10 en eindigde in die partij met het indrukwekkende gemiddelde van 110.37 punten.
Het World Matchplay vormt met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' in het darts.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
3 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
23 uur geleden