Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse darter Wright wint World Matchplay met overmacht

Schotse darter Wright wint World Matchplay met overmacht

BLACKPOOL (ANP) - Darter Peter Wright heeft voor de eerste keer in zijn loopbaan de titel veroverd op het World Matchplay. De als tweede geplaatste Schot versloeg in Blackpool titelhouder Dimitri Van den Bergh uit Belgiƫ met duidelijke cijfers: 18-9.

Wright gooide in de finale een gemiddelde van 105.90 punten. De onttroonde Van den Bergh kwam uit op 100.88. Wright (51) verdiende met zijn triomf in Winter Gardens een bedrag van circa 165.000 euro. Van den Bergh (27) hield aan zijn tweede finaleplaats op rij ongeveer 80.000 euro over.

Wright schakelde in de halve finales ook al tweevoudig winnaar Michael van Gerwen op grootse wijze uit. De wereldkampioen van 2020 zegevierde zaterdag met 17-10 en eindigde in die partij met het indrukwekkende gemiddelde van 110.37 punten.

Het World Matchplay vormt met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' in het darts.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Cataloniƫ rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

1 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

2 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

2 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

3 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

6 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

6 uur geleden