Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotse crimineel schuldig aan moord op Martin Kok in 2016

Schotse crimineel schuldig aan moord op Martin Kok in 2016

GLASGOW (ANP) - De Schotse crimineel Christopher Hughes is woensdag in Glasgow schuldig bevonden aan de moord op de Nederlandse misdaadblogger en ex-crimineel Martin Kok. De 33-jarige Hughes lokte Kok in 2016 in de val, waarna hij door een ander werd doodgeschoten. In 2020 werd de Schot dankzij inspanningen van de Nederlandse en Italiaanse politie in Turijn gearresteerd.

Naast de moord op Kok, is Hughes ook schuldig bevonden aan onder meer drugshandel en verboden wapenbezit. De Schotse politie noemt de man in een verklaring "een gevaarlijk individu met een lange geschiedenis in de georganiseerde misdaad". Volgende maand wordt duidelijk wat voor straf hij krijgt.

Hughes lokte Kok ruim vijf jaar geleden naar een seksclub in Laren, waar hij werd doodgeschoten door een nog altijd onbekende schutter. De moord op Martin Kok is onderdeel van het liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) wilde Taghi hem dood hebben omdat hij op zijn website Vlinderscrime berichten over Taghi en diens handlanger Naoufal 'Noffel' F. plaatste.

Een woordvoerder van het OM liet eerder weten dat Hughes niet op verzoek van Nederland werd aangehouden. Wel bedankt de Schotse politie "de collega's in Italië en Nederland die hielpen bij het lokaliseren en arresteren van Hughes".

Martin Kok was een zelfbenoemd misdaadjournalist, die het niet erg nauw nam met gangbare journalistieke gedragsregels. Hij publiceerde met naam en toenaam over criminele kopstukken en gebruikte ongecensureerd beeldmateriaal waar hij kon. Kok werd zelf twee keer veroordeeld voor een levensdelict.

Meer uit Binnenland

Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

1 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

1 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

2 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

2 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

2 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

3 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

4 uur geleden