Schotse crimineel schuldig aan moord op Martin Kok in 2016
GLASGOW (ANP) - De Schotse crimineel Christopher Hughes is woensdag in Glasgow schuldig bevonden aan de moord op de Nederlandse misdaadblogger en ex-crimineel Martin Kok. De 33-jarige Hughes lokte Kok in 2016 in de val, waarna hij door een ander werd doodgeschoten. In 2020 werd de Schot dankzij inspanningen van de Nederlandse en Italiaanse politie in Turijn gearresteerd.
Naast de moord op Kok, is Hughes ook schuldig bevonden aan onder meer drugshandel en verboden wapenbezit. De Schotse politie noemt de man in een verklaring "een gevaarlijk individu met een lange geschiedenis in de georganiseerde misdaad". Volgende maand wordt duidelijk wat voor straf hij krijgt.
Hughes lokte Kok ruim vijf jaar geleden naar een seksclub in Laren, waar hij werd doodgeschoten door een nog altijd onbekende schutter. De moord op Martin Kok is onderdeel van het liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) wilde Taghi hem dood hebben omdat hij op zijn website Vlinderscrime berichten over Taghi en diens handlanger Naoufal 'Noffel' F. plaatste.
Een woordvoerder van het OM liet eerder weten dat Hughes niet op verzoek van Nederland werd aangehouden. Wel bedankt de Schotse politie "de collega's in Italië en Nederland die hielpen bij het lokaliseren en arresteren van Hughes".
Martin Kok was een zelfbenoemd misdaadjournalist, die het niet erg nauw nam met gangbare journalistieke gedragsregels. Hij publiceerde met naam en toenaam over criminele kopstukken en gebruikte ongecensureerd beeldmateriaal waar hij kon. Kok werd zelf twee keer veroordeeld voor een levensdelict.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
16 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
19 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden