'Schotse clubs moeten excuses maken voor seksueel misbruik'
GLASGOW (ANP) - Schotse voetbalclubs moeten hun "onvoorwaardelijke" excuses maken aan alle slachtoffers van kindermisbruik in het verleden. Dat is de uitkomst van een rapport van donderdag is gepresenteerd.
De Schotse voetbalbond (SFA) gaf in 2016 opdracht voor een onderzoek na een "ongekend" aantal beschuldigingen van seksueel misbruik, dat plaatsvond in met name de jaren zeventig, tachtig en de vroege jaren negentig.
In het onderzoek zijn honderden mensen benaderd. Daarvan hebben 33 slachtoffers persoonlijke getuigenissen gegeven over schrijnende incidenten waaronder seksueel misbruik en verkrachting. Clubs als Rangers, Hibernian en Motherwell werden genoemd in de getuigenissen, net als Celtic Boys Club, de jeugdclub die nauwe banden heeft met topclub Celtic.
In het rapport van de onafhankelijke commissie voor seksueel kindermisbruik worden "alle betrokken clubs en organisaties opgeroepen duidelijk, onvoorwaardelijk en openbaar verantwoording af te leggen en excuses te maken aan al diegenen die slachtoffer zijn geworden van het misbruik".
"Dit moet niet het eindpunt zijn van de reis, maar een kritisch knooppunt waarop het werk dat nu is gedaan wordt voortgezet", zei commissievoorzitter Martin Henry. Hij zei ook te hopen dat de publicatie van het rapport de slachtoffers een gevoel van persoonlijke gerechtigheid geeft.
Directeur Ian Maxwell van de Schotse voetbalbond SFA liet weten ernstig geschokt te zijn door de inhoud van het rapport en vooral door de traumatische ervaringen die de jonge spelers hebben moeten doorstaan. "Ik bied nogmaals mijn excuses aan namens het Schotse voetbal aan al diegenen die het slachtoffer zijn geweest van misbruik in onze nationale sport."
De voetbalclubs Hibernian en Motherwell hebben eveneens spijt betuigd en excuses aangeboden. Celtic en Rangers hebben nog niet gereageerd op het rapport.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
22 uur geleden