'Schotse clubs moeten excuses maken voor seksueel misbruik'
GLASGOW (ANP) - Schotse voetbalclubs moeten hun "onvoorwaardelijke" excuses maken aan alle slachtoffers van kindermisbruik in het verleden. Dat is de uitkomst van een rapport van donderdag is gepresenteerd.
De Schotse voetbalbond (SFA) gaf in 2016 opdracht voor een onderzoek na een "ongekend" aantal beschuldigingen van seksueel misbruik, dat plaatsvond in met name de jaren zeventig, tachtig en de vroege jaren negentig.
In het onderzoek zijn honderden mensen benaderd. Daarvan hebben 33 slachtoffers persoonlijke getuigenissen gegeven over schrijnende incidenten waaronder seksueel misbruik en verkrachting. Clubs als Rangers, Hibernian en Motherwell werden genoemd in de getuigenissen, net als Celtic Boys Club, de jeugdclub die nauwe banden heeft met topclub Celtic.
In het rapport van de onafhankelijke commissie voor seksueel kindermisbruik worden "alle betrokken clubs en organisaties opgeroepen duidelijk, onvoorwaardelijk en openbaar verantwoording af te leggen en excuses te maken aan al diegenen die slachtoffer zijn geworden van het misbruik".
"Dit moet niet het eindpunt zijn van de reis, maar een kritisch knooppunt waarop het werk dat nu is gedaan wordt voortgezet", zei commissievoorzitter Martin Henry. Hij zei ook te hopen dat de publicatie van het rapport de slachtoffers een gevoel van persoonlijke gerechtigheid geeft.
Directeur Ian Maxwell van de Schotse voetbalbond SFA liet weten ernstig geschokt te zijn door de inhoud van het rapport en vooral door de traumatische ervaringen die de jonge spelers hebben moeten doorstaan. "Ik bied nogmaals mijn excuses aan namens het Schotse voetbal aan al diegenen die het slachtoffer zijn geweest van misbruik in onze nationale sport."
De voetbalclubs Hibernian en Motherwell hebben eveneens spijt betuigd en excuses aangeboden. Celtic en Rangers hebben nog niet gereageerd op het rapport.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
41 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
47 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
7 uur geleden