Schotse bondscoach mijdt loting Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Steve Clarke van de Schotse voetbalploeg ontbreekt dinsdagavond in Amsterdam bij de loting voor de Nations League. Clarke blijft volgens Sky Sports thuis omdat hij niet het risico wil lopen om enkele weken voor de play-offs om een EK-ticket besmet te raken met het coronavirus.
De voorzitter en directeur van de Schotse bond zijn wel naar Amsterdam gekomen. Ze wonen 's ochtends het congres van de Europese federatie UEFA in de Beurs van Berlage bij en vertegenwoordigen hun land 's avonds bij de loting voor de tweede editie van de Nations League. Schotland komt daarin uit in de B-divisie.
De ploeg van Clarke wist zich niet rechtstreeks te plaatsen voor het EK van komende zomer, maar krijgt een herkansing in de play-offs. De Schotten nemen het op 26 maart in Glasgow op tegen Israël. De winnaar strijdt vijf dagen later met Noorwegen of Servië om een plek op het EK.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
9 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
16 uur geleden