Schotse bondscoach mijdt loting Nations League
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Steve Clarke van de Schotse voetbalploeg ontbreekt dinsdagavond in Amsterdam bij de loting voor de Nations League. Clarke blijft volgens Sky Sports thuis omdat hij niet het risico wil lopen om enkele weken voor de play-offs om een EK-ticket besmet te raken met het coronavirus.
De voorzitter en directeur van de Schotse bond zijn wel naar Amsterdam gekomen. Ze wonen 's ochtends het congres van de Europese federatie UEFA in de Beurs van Berlage bij en vertegenwoordigen hun land 's avonds bij de loting voor de tweede editie van de Nations League. Schotland komt daarin uit in de B-divisie.
De ploeg van Clarke wist zich niet rechtstreeks te plaatsen voor het EK van komende zomer, maar krijgt een herkansing in de play-offs. De Schotten nemen het op 26 maart in Glasgow op tegen Israël. De winnaar strijdt vijf dagen later met Noorwegen of Servië om een plek op het EK.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
3 uur geleden