Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotland vergroot problemen Noorwegen in EK-kwalificatiereeks

Schotland vergroot problemen Noorwegen in EK-kwalificatiereeks

OSLO (ANP) - Schotland heeft in de EK-kwalificatiereeks de problemen van Noorwegen vergroot. De Britten wonnen in Oslo met 2-1 door in de laatste drie minuten een achterstand om te draaien tegen de ploeg van Manchester City-spits Erling Haaland.

Met de zege komt Schotland op 9 punten uit drie wedstrijden. Noorwegen moet vrezen met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Groepsgenoot Spanje, dat zondag de finale van de Nations League speelt tegen Kroatië, heeft 3 punten uit twee wedstrijden.

Zonder de geblesseerde Haaland had Noorwegen eerder in de kwalificatiereeks verloren van Spanje (3-0) en gelijkgespeeld tegen Georgië (1-1). Een week na het vervolmaken van de treble met de winst in de Champions League waren de verwachtingen bij de Noorse supporters hooggespannen na de terugkeer van de trefzekere aanvaller.

Goals

De fans van de thuisploeg, die ook speelde met oud-Eredivisiespelers Martin Ødegaard, Fredrik Aursnes en Alexander Sørloth, moesten echter geduld hebben tot de 61e minuut. Haaland verdiende een strafschop en benutte het buitenkansje zelf: 1-0.

Schotland bewaarde echter zijn beste voetbal voor de laatste drie minuten. In de 87e minuut profiteerde Lyndon Dykes handig van een fout van Leo Østigard, 1-1. Twee minuten later zette Kenny McLean de wedstrijd compleet op zijn kop. Na een fraaie aanval legde Dykes de bal klaar voor de invaller, die koelbloedig de 2-1 in de hoek mikte.

Meer uit Voetbal

Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

10 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

14 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

18 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

18 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

19 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 dag geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

1 dag geleden