Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotland vergroot problemen Noorwegen in EK-kwalificatiereeks

Schotland vergroot problemen Noorwegen in EK-kwalificatiereeks

OSLO (ANP) - Schotland heeft in de EK-kwalificatiereeks de problemen van Noorwegen vergroot. De Britten wonnen in Oslo met 2-1 door in de laatste drie minuten een achterstand om te draaien tegen de ploeg van Manchester City-spits Erling Haaland.

Met de zege komt Schotland op 9 punten uit drie wedstrijden. Noorwegen moet vrezen met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Groepsgenoot Spanje, dat zondag de finale van de Nations League speelt tegen Kroatië, heeft 3 punten uit twee wedstrijden.

Zonder de geblesseerde Haaland had Noorwegen eerder in de kwalificatiereeks verloren van Spanje (3-0) en gelijkgespeeld tegen Georgië (1-1). Een week na het vervolmaken van de treble met de winst in de Champions League waren de verwachtingen bij de Noorse supporters hooggespannen na de terugkeer van de trefzekere aanvaller.

Goals

De fans van de thuisploeg, die ook speelde met oud-Eredivisiespelers Martin Ødegaard, Fredrik Aursnes en Alexander Sørloth, moesten echter geduld hebben tot de 61e minuut. Haaland verdiende een strafschop en benutte het buitenkansje zelf: 1-0.

Schotland bewaarde echter zijn beste voetbal voor de laatste drie minuten. In de 87e minuut profiteerde Lyndon Dykes handig van een fout van Leo Østigard, 1-1. Twee minuten later zette Kenny McLean de wedstrijd compleet op zijn kop. Na een fraaie aanval legde Dykes de bal klaar voor de invaller, die koelbloedig de 2-1 in de hoek mikte.

Meer uit Voetbal

Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

5 minuten geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

29 minuten geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

48 minuten geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

1 uur geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

1 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

2 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

2 uur geleden