Schotland vergroot problemen Noorwegen in EK-kwalificatiereeks
OSLO (ANP) - Schotland heeft in de EK-kwalificatiereeks de problemen van Noorwegen vergroot. De Britten wonnen in Oslo met 2-1 door in de laatste drie minuten een achterstand om te draaien tegen de ploeg van Manchester City-spits Erling Haaland.
Met de zege komt Schotland op 9 punten uit drie wedstrijden. Noorwegen moet vrezen met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. Groepsgenoot Spanje, dat zondag de finale van de Nations League speelt tegen Kroatië, heeft 3 punten uit twee wedstrijden.
Zonder de geblesseerde Haaland had Noorwegen eerder in de kwalificatiereeks verloren van Spanje (3-0) en gelijkgespeeld tegen Georgië (1-1). Een week na het vervolmaken van de treble met de winst in de Champions League waren de verwachtingen bij de Noorse supporters hooggespannen na de terugkeer van de trefzekere aanvaller.
Goals
De fans van de thuisploeg, die ook speelde met oud-Eredivisiespelers Martin Ødegaard, Fredrik Aursnes en Alexander Sørloth, moesten echter geduld hebben tot de 61e minuut. Haaland verdiende een strafschop en benutte het buitenkansje zelf: 1-0.
Schotland bewaarde echter zijn beste voetbal voor de laatste drie minuten. In de 87e minuut profiteerde Lyndon Dykes handig van een fout van Leo Østigard, 1-1. Twee minuten later zette Kenny McLean de wedstrijd compleet op zijn kop. Na een fraaie aanval legde Dykes de bal klaar voor de invaller, die koelbloedig de 2-1 in de hoek mikte.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
10 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
14 uur geleden