Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotland sluit horeca in strijd tegen coronavirus

Schotland sluit horeca in strijd tegen coronavirus

EDINBURGH (ANP) - De autoriteiten in Schotland laten vanwege de coronacrisis tijdelijk horecazaken sluiten en leggen de verkoop van alcohol aan banden. Restaurants en cafés moeten op sommige plaatsen helemaal dicht. In andere gebieden mogen horecazaken na 18.00 uur binnen geen klanten meer ontvangen. Ook mogen ze binnen geen alcohol meer schenken. Dat mag buiten nog wel tot 22.00 uur 's avonds.

Eerste Minister Nicola Sturgeon zei dat de maatregelen zijn bedoeld om de "zorgelijke toename van het aantal besmettingen" af te remmen. De strengste maatregel, de volledige sluiting van horecazaken, gaan onder meer gelden in de steden Glasgow en Edinburgh. Inwoners van die gebieden worden ook opgeroepen het openbaar vervoer de komende weken zoveel mogelijk te mijden.

De maatregelen gaan vrijdag in en blijven zeker 16 dagen van kracht. Sturgeon noemde de ingreep "moeilijk maar noodzakelijk". Ze zei dat ongeveer een vijfde van de mensen die zijn benaderd door contactonderzoekers hebben aangegeven dat ze een horecazaak hebben bezocht. De Eerste Minister trekt nog eens 40 miljoen pond (bijna 44 miljoen euro) uit om getroffen ondernemingen te ondersteunen.

Het circa 5,5 miljoen inwoners tellende Schotland vormt een land met Engeland, Wales en Noord-Ierland, maar voert wel een eigen coronabeleid. In het hele Verenigd Koninkrijk zijn volgens officiële cijfers ruim 42.000 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. De meeste van die sterfgevallen zijn geregistreerd in Engeland. De Schotse autoriteiten hebben melding gemaakt van de dood van 2533 patiënten.

Meer uit Buitenland

Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

36 minuten geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

2 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

10 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

10 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

11 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

12 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

12 uur geleden