Schotland sluit horeca in strijd tegen coronavirus
EDINBURGH (ANP) - De autoriteiten in Schotland laten vanwege de coronacrisis tijdelijk horecazaken sluiten en leggen de verkoop van alcohol aan banden. Restaurants en cafés moeten op sommige plaatsen helemaal dicht. In andere gebieden mogen horecazaken na 18.00 uur binnen geen klanten meer ontvangen. Ook mogen ze binnen geen alcohol meer schenken. Dat mag buiten nog wel tot 22.00 uur 's avonds.
Eerste Minister Nicola Sturgeon zei dat de maatregelen zijn bedoeld om de "zorgelijke toename van het aantal besmettingen" af te remmen. De strengste maatregel, de volledige sluiting van horecazaken, gaan onder meer gelden in de steden Glasgow en Edinburgh. Inwoners van die gebieden worden ook opgeroepen het openbaar vervoer de komende weken zoveel mogelijk te mijden.
De maatregelen gaan vrijdag in en blijven zeker 16 dagen van kracht. Sturgeon noemde de ingreep "moeilijk maar noodzakelijk". Ze zei dat ongeveer een vijfde van de mensen die zijn benaderd door contactonderzoekers hebben aangegeven dat ze een horecazaak hebben bezocht. De Eerste Minister trekt nog eens 40 miljoen pond (bijna 44 miljoen euro) uit om getroffen ondernemingen te ondersteunen.
Het circa 5,5 miljoen inwoners tellende Schotland vormt een land met Engeland, Wales en Noord-Ierland, maar voert wel een eigen coronabeleid. In het hele Verenigd Koninkrijk zijn volgens officiële cijfers ruim 42.000 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus. De meeste van die sterfgevallen zijn geregistreerd in Engeland. De Schotse autoriteiten hebben melding gemaakt van de dood van 2533 patiënten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
3 uur geledenNAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.
7 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.
8 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.
9 uur geleden