Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schotland onderzoekt raadgevend referendum verlaten VK

Schotland onderzoekt raadgevend referendum verlaten VK

EDINBURGH (ANP) - De Schotse premier Nicola Sturgeon zegt dat de mogelijkheid om een raadgevend referendum te houden over het verlaten van het Verenigd Koninkrijk wordt onderzocht. Sturgeon wil graag weer stemmen over het verlaten van het Verenigd Koninkrijk, om Schotland daarna weer lid te maken van de Europese Unie.

"Als de regering van het Verenigd Koninkrijk een nieuw bindend referendum blijft tegenhouden, dan zien wij geen andere keuze dan kijken wat de mogelijkheden zijn", aldus Sturgeon. "Het is nog niet eerder uitgeprobeerd of een raadgevend referendum mogelijk is."

De Britse premier Boris Johnson wil niet meewerken aan een nieuw Schots referendum. In 2014 kozen de Schotten ervoor om in het Verenigd Koninkrijk te blijven. Na de brexit willen veel Schotten een nieuw referendum.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

9 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

54 minuten geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

1 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

1 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

3 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

4 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

4 uur geleden