Schotland, Noord-Ierland en Wales bedroefd over dood prins Philip
LONDEN (ANP) - De regeringsleiders van Schotland, Noord-Ierland en Wales tonen zich bedroefd over de dood van prins Philip. De echtgenoot van koningin Elizabeth overleed vrijdag op 99-jarige leeftijd.
De Schotse premier Nicola Sturgeon condoleert de koningin en de koninklijke familie, ook namens het Schotse volk. De eerste minister van Noord-Ierland, Arlene Foster, liet weten mee te leven met de familie. Mark Drakeford, de regeringsleider van Wales, is "ongelooflijk bedroefd".
Rouwbetuigingen kwamen er ook van de aartsbisschop van Canterbury en de burgemeester van Londen. Vanuit het parlement kwamen er ook condoleances. De leider van de Labour-partij, Keir Starmer, zei dat het Verenigd Koninkrijk een "buitengewone" dienaar van de publieke zaak heeft verloren. "Prince Philip wijdde zijn leven aan dit land."
Schotland gaat in mei naar de stembus. Verschillende partijen hebben hun verkiezingscampagne opgeschort.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
34 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.
3 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.
3 uur geleden