Schotland met drie debutanten naar eerste eindtoernooi sinds 1998
GLASGOW (ANP) - Schotland gaat met drie jonge debutanten naar het Europees kampioenschap voetbal. De 19-jarige Billy Gilmour van Chelsea, de 21-jarige David Turnbull van Celtic en de 19-jarige Nathan Patterson van Rangers FC waren allemaal nog niet geboren toen hun land voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi. Dat was namelijk 23 jaar geleden, bij het WK van 1998 in Frankrijk.
"Het is een voorrecht om de bondscoach te zijn van een nationaal team dat deelneemt aan een groot toernooi", zei bondscoach Steve Clarke, die Andrew Robertson van Liverpool tot aanvoerder heeft benoemd.
Schotland treft op het EK Engeland, Kroatië en Tsjechië. Tsjechië is 14 juni op Hampden Park in Glasgow de eerste tegenstander. Schotland bereidt zich in Spanje voor op het EK en voetbalt in aanloop naar het toernooi vriendschappelijk tegen Nederland (2 juni, in Portugal) en Luxemburg (6 juni).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
22 uur geleden