Schotland met drie debutanten naar eerste eindtoernooi sinds 1998
GLASGOW (ANP) - Schotland gaat met drie jonge debutanten naar het Europees kampioenschap voetbal. De 19-jarige Billy Gilmour van Chelsea, de 21-jarige David Turnbull van Celtic en de 19-jarige Nathan Patterson van Rangers FC waren allemaal nog niet geboren toen hun land voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi. Dat was namelijk 23 jaar geleden, bij het WK van 1998 in Frankrijk.
"Het is een voorrecht om de bondscoach te zijn van een nationaal team dat deelneemt aan een groot toernooi", zei bondscoach Steve Clarke, die Andrew Robertson van Liverpool tot aanvoerder heeft benoemd.
Schotland treft op het EK Engeland, Kroatië en Tsjechië. Tsjechië is 14 juni op Hampden Park in Glasgow de eerste tegenstander. Schotland bereidt zich in Spanje voor op het EK en voetbalt in aanloop naar het toernooi vriendschappelijk tegen Nederland (2 juni, in Portugal) en Luxemburg (6 juni).
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
12 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
13 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
17 uur geleden