Schotland met drie debutanten naar eerste eindtoernooi sinds 1998
GLASGOW (ANP) - Schotland gaat met drie jonge debutanten naar het Europees kampioenschap voetbal. De 19-jarige Billy Gilmour van Chelsea, de 21-jarige David Turnbull van Celtic en de 19-jarige Nathan Patterson van Rangers FC waren allemaal nog niet geboren toen hun land voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi. Dat was namelijk 23 jaar geleden, bij het WK van 1998 in Frankrijk.
"Het is een voorrecht om de bondscoach te zijn van een nationaal team dat deelneemt aan een groot toernooi", zei bondscoach Steve Clarke, die Andrew Robertson van Liverpool tot aanvoerder heeft benoemd.
Schotland treft op het EK Engeland, Kroatië en Tsjechië. Tsjechië is 14 juni op Hampden Park in Glasgow de eerste tegenstander. Schotland bereidt zich in Spanje voor op het EK en voetbalt in aanloop naar het toernooi vriendschappelijk tegen Nederland (2 juni, in Portugal) en Luxemburg (6 juni).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden