Schotland met drie debutanten naar eerste eindtoernooi sinds 1998
GLASGOW (ANP) - Schotland gaat met drie jonge debutanten naar het Europees kampioenschap voetbal. De 19-jarige Billy Gilmour van Chelsea, de 21-jarige David Turnbull van Celtic en de 19-jarige Nathan Patterson van Rangers FC waren allemaal nog niet geboren toen hun land voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi. Dat was namelijk 23 jaar geleden, bij het WK van 1998 in Frankrijk.
"Het is een voorrecht om de bondscoach te zijn van een nationaal team dat deelneemt aan een groot toernooi", zei bondscoach Steve Clarke, die Andrew Robertson van Liverpool tot aanvoerder heeft benoemd.
Schotland treft op het EK Engeland, Kroatië en Tsjechië. Tsjechië is 14 juni op Hampden Park in Glasgow de eerste tegenstander. Schotland bereidt zich in Spanje voor op het EK en voetbalt in aanloop naar het toernooi vriendschappelijk tegen Nederland (2 juni, in Portugal) en Luxemburg (6 juni).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
7 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
1 dag geleden