Schotland begint kwalificatie voor EK met zege op Cyprus
GLASGOW (ANP) - De Schotse voetballers zijn de kwalificatie voor het Europees kampioenschap begonnen met een overwinning op Cyprus. De formatie van bondscoach Steve Clarke, die eerder in de week zijn contract verlengde, zegevierde in het eigen Hampden Park van Glasgow met 3-0.
John McGinn opende de score al na iets meer dan 20 minuten. Daarna moesten de Schotten tot de 87e minuut wachten op meer zekerheid. Scott McTominay zorgde voor de 2-0. De middenvelder van Manchester United, die halverwege de tweede helft inviel, was in extra tijd ook goed voor nummer 3.
Aanvoerder Andrew Robertson, de veel opkomende linksachter van Liverpool, nam twee assists voor zijn rekening. In de slotseconden werd Michalis Ioannou van Cyprus nog uit het veld gestuurd.
Later zaterdag speelt in deze groep Spanje tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
39 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
15 uur geleden