Schoten gelost op Surinaams gerechtsgebouw, ook granaten gegooid
PARAMARIBO (ANP) - Een gerechtsgebouw in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo, vlak bij de Nederlandse ambassade, is vrijdagavond beschoten. Ook zijn er granaten, waaronder een antitankgranaat, naar het pand gegooid. Die zijn niet afgegaan. Niemand raakte gewond, melden Surinaamse media.
Vicepresident Ronnie Brunswijk sprak zaterdag tijdens een ingelaste persconferentie van een aanslag. Ook minister Kenneth Amoksi van Justitie zei dat het een aanslag was op de rechtsstaat en de rechterlijke macht. Volgens hem gaat het om een "daad van intimidatie". Onduidelijk is wie erachter zitten. De regering heeft extra veiligheidsmaatregelen afgekondigd.
De daders kwamen rond 22.30 uur op een bromfiets aan bij het gebouw. Degene die achterop zat, stapte af, gooide een zak met daarin de explosieven over een hek en schoot op het pand. De twee reden vervolgens weg, zo is te zien op camerabeelden. Daarna kwamen twee veiligheidsbeambten naar buiten lopen om te kijken wat er precies aan de hand was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
16 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
17 uur geleden