Schoten gelost bij Amsterdamse woning waar explosief afging
AMSTERDAM (ANP) - Een woning aan de Sijsjesstraat in Amsterdam-Noord is in de nacht van vrijdag op zaterdag beschoten. Een nacht eerder probeerde iemand ook al op de woning te schieten. Dat mislukte, maar een paar uur later ging toen wel een explosief af dat schade aan de buitenkant veroorzaakte. Niemand raakte gewond door de beschietingen of de explosie.
De politie kreeg zaterdagochtend rond 02.30 uur een melding dat er schoten waren gehoord bij de woning, zegt een woordvoerster van de politie. Agenten vonden in elk geval één huls op straat en zagen één inslag van een kogel. De woordvoerster sluit niet uit dat meerdere schoten zijn gelost. Het forensisch onderzoek bij de woning is nog gaande. Of de bewoners thuis waren op het moment van de aanslag kon ze niet zeggen.
De politie onderzoekt of er een verband is met de eerdere aanslagen. Ze roept getuigen en mensen met camerabeelden op zich te melden. Er is niemand aangehouden.
Meer uit Binnenland
Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.
7 uur geleden