Schoten en tanks bij presidentieel paleis Tsjaad
NDJAMENA (ANP/AFP/RTR) - Bij het presidentiële paleis van Tsjaad is hevig geschoten, melden getuigen en journalisten van internationale persbureaus. De Tsjadische regering spreekt van een "destabilisatiepoging", maar zegt dat de situatie inmiddels "volledig onder controle" is.
Mensen ontvluchtten het centrum van de hoofdstad Ndjamena toen de vuurgevechten uitbraken. Daarna reden al snel tanks en militaire voertuigen door de straten rond het presidentiële paleis. Het is onduidelijk of president Mahamat Déby aanwezig was.
Meerdere veiligheidsbronnen zeiden dat een gewapend commando in het presidentiële paleis het vuur geopend had. Het is niet duidelijk wie daarvoor verantwoordelijk zou zijn geweest, maar in het land vinden vaak aanvallen van de jihadistische groep Boko Haram plaats.
Controversiële landelijke verkiezingen
Het incident komt twee weken na controversiële landelijke verkiezingen in Tsjaad. De regering presenteerde die verkiezingen als een stap richting democratie en het einde van een militaire heerschappij, maar oppositiepartijen erkennen de uitslag niet omdat er grootschalig gefraudeerd zou zijn. Zij beschuldigen Déby van een autocratisch en repressief beleid.
Déby kwam in 2021 aan de macht toen zijn vader overleed, die het land in de Sahel ruim dertig jaar lang met harde hand regeerde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
21 minuten geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
9 uur geleden