Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade
ROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.
Enkele uren later was er in diezelfde straat een explosie bij een portiekwoning. Daarbij zijn enkele voordeuren bij de trapopgang verwoest. Ook hier vielen geen gewonden. Enkele bewoners van de getroffen woningen zijn door de brandweer geëvacueerd en tijdelijk opgevangen door de gemeente. "Ondanks de forse schade kunnen alle bewoners terug naar huis", meldt een politiewoordvoerder. De politie heeft nog geen aanwijzingen dat er een verband is tussen beide incidenten. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht in verband met de explosie.
Er waren de afgelopen jaren regelmatig geweldsincidenten in deze straat in Rotterdam-West. In het voorjaar van 2021 was een Poolse winkel tweemaal het doelwit van een beschieting. In juni en september 2023 waren er twee ontploffingen in de straat. Ook van deze incidenten is niet duidelijk of er verbanden zijn.
Eerder in de nacht zijn in dezelfde wijk op de Schiedamseweg ook schoten gehoord. De politie onderzoekt nog of die verband houden met de incidenten op de Franselaan.
Meer uit Binnenland
BOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
1 dag geleden