Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade
ROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.
Enkele uren later was er in diezelfde straat een explosie bij een portiekwoning. Daarbij zijn enkele voordeuren bij de trapopgang verwoest. Ook hier vielen geen gewonden. Enkele bewoners van de getroffen woningen zijn door de brandweer geƫvacueerd en tijdelijk opgevangen door de gemeente. "Ondanks de forse schade kunnen alle bewoners terug naar huis", meldt een politiewoordvoerder. De politie heeft nog geen aanwijzingen dat er een verband is tussen beide incidenten. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht in verband met de explosie.
Er waren de afgelopen jaren regelmatig geweldsincidenten in deze straat in Rotterdam-West. In het voorjaar van 2021 was een Poolse winkel tweemaal het doelwit van een beschieting. In juni en september 2023 waren er twee ontploffingen in de straat. Ook van deze incidenten is niet duidelijk of er verbanden zijn.
Eerder in de nacht zijn in dezelfde wijk op de Schiedamseweg ook schoten gehoord. De politie onderzoekt nog of die verband houden met de incidenten op de Franselaan.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
12 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
13 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
14 uur geleden