Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade

Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade

ROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.

Enkele uren later was er in diezelfde straat een explosie bij een portiekwoning. Daarbij zijn enkele voordeuren bij de trapopgang verwoest. Ook hier vielen geen gewonden. Enkele bewoners van de getroffen woningen zijn door de brandweer geëvacueerd en tijdelijk opgevangen door de gemeente. "Ondanks de forse schade kunnen alle bewoners terug naar huis", meldt een politiewoordvoerder. De politie heeft nog geen aanwijzingen dat er een verband is tussen beide incidenten. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht in verband met de explosie.

Er waren de afgelopen jaren regelmatig geweldsincidenten in deze straat in Rotterdam-West. In het voorjaar van 2021 was een Poolse winkel tweemaal het doelwit van een beschieting. In juni en september 2023 waren er twee ontploffingen in de straat. Ook van deze incidenten is niet duidelijk of er verbanden zijn.

Eerder in de nacht zijn in dezelfde wijk op de Schiedamseweg ook schoten gehoord. De politie onderzoekt nog of die verband houden met de incidenten op de Franselaan.

Meer uit Binnenland

Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

3 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

8 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

11 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

12 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

12 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

14 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

16 uur geleden