Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade

Schoten en explosie in Rotterdamse straat, veel schade

ROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.

Enkele uren later was er in diezelfde straat een explosie bij een portiekwoning. Daarbij zijn enkele voordeuren bij de trapopgang verwoest. Ook hier vielen geen gewonden. Enkele bewoners van de getroffen woningen zijn door de brandweer geëvacueerd en tijdelijk opgevangen door de gemeente. "Ondanks de forse schade kunnen alle bewoners terug naar huis", meldt een politiewoordvoerder. De politie heeft nog geen aanwijzingen dat er een verband is tussen beide incidenten. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht in verband met de explosie.

Er waren de afgelopen jaren regelmatig geweldsincidenten in deze straat in Rotterdam-West. In het voorjaar van 2021 was een Poolse winkel tweemaal het doelwit van een beschieting. In juni en september 2023 waren er twee ontploffingen in de straat. Ook van deze incidenten is niet duidelijk of er verbanden zijn.

Eerder in de nacht zijn in dezelfde wijk op de Schiedamseweg ook schoten gehoord. De politie onderzoekt nog of die verband houden met de incidenten op de Franselaan.

Meer uit Binnenland

Grote natuurbrand ten oosten van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Informatie over de inzet van de brandweer en mogelijke gevolgen voor omwonenden kon de brandweer nog niet geven.

13 minuten geleden
Blushelikopters voor de vierde keer dit jaar ingezet

OOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.

34 minuten geleden
Riviercruises geschrapt of aangepast door lage waterstand

ROTTERDAM (ANP) - Aanbieders van riviercruises moeten reizen annuleren of aanpassen door de lage waterstanden. Vooral vaartochten naar Duitsland worden niet of in een andere vorm uitgevoerd.

48 minuten geleden
'Witte mannen'-uitspraak Sophie Straat niet strafbaar

BREDA (ANP) - De uitlatingen van Sophie Straat tijdens festival Best Kept Secret zijn niet strafbaar. Die conclusie trekt het Openbaar Ministerie Zeeland-West-Brabant. De zangeres kwam in opspraak nadat zij tijdens haar optreden in juni witte mannen opriep naar achteren te gaan.

1 uur geleden
RITA na meldingen discriminatie bij Pride: moet iets veranderen

AMSTERDAM (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw vele tientallen mensen melding gemaakt van discriminatie rondom evenementen van WorldPride in Amsterdam. Ook vorig weekend, tijdens de start van WorldPride, was dat het geval. De cijfers laten volgens organisatie RITA zien dat veel lhbt+'ers zich nog altijd onveilig voelen in de openbare ruimte. "Het gaat niet zozeer om de cijfers. Dit is een signaal dat er iets moet veranderen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Brand in Limburgs natuurgebied De Rosmolen

OOSTRUM (ANP) - In natuurgebied De Rosmolen woedt een "zeer grote brand", aldus veiligheidsregio Limburg-Noord. De brandweer is bezig de brand te bestrijden met "zeer veel mensen en voertuigen".

1 uur geleden
Corné H. krijgt jaar voorwaardelijk voor gijzeling PI Vught

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft maandag de 30-jarige Corné H. conform de eis van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf voor de gijzeling van medewerkers van de penitentiaire inrichting (PI) in Vught.

2 uur geleden