Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Schort regels over start- en landingsrechten op om corona'

'Schort regels over start- en landingsrechten op om corona'

GENÈVE (ANP) - De strenge regels over het aantal niet uitgevoerde starts en landingen op luchthavens door maatschappijen zouden vanwege het nieuwe coronavirus dit jaar niet moeten gelden. De internationale luchtvaartorganisatie IATA houdt daarvoor een pleidooi bij de verschillende luchtvaartautoriteiten.

Door het virus worden vele vluchten wereldwijd geschrapt. Ook annuleren steeds meer reizigers reeds geboekte vluchten, waarmee maatschappijen op kosten worden gejaagd.

Op ruim tweehonderd luchthavens wereldwijd worden start- en landingsrechten, zogeheten slots, via een slotcoördinator vergeven. Een maatschappij is onder normale omstandigheden verplicht zeker 80 procent van die bemachtigde starts en landingen uit te voeren. Lukt dat om uiteenlopende redenen niet, dan krijgt een maatschappij het jaar daarop minder slots toebedeeld. Onder meer op Schiphol, dat aan de grens van zijn capaciteit zit, is een grote vraag naar de rechten.

De IATA wijst erop dat in uitzonderlijke gevallen de eisen wat betreft slots versoepeld kunnen worden. Gezien deze buitengewone omstandigheden is volgens de organisatie het toepassen van de 80 procent-regel dit jaar ongepast.

Meer uit Financieel

Krant: EU komt met heffingen op Chinees staal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt komende weken waarschijnlijk met invoertarieven van 25 tot 50 procent op Chinees staal en daarvan afgeleide producten. Dit vernam de Duitse krant Handelsblatt van hooggeplaatste ambtenaren in Brussel. Volgens de krant gaat het om een reactie op de golf aan goedkope importen uit China.

1 uur geleden
Trump stemt in met plan verkoop Amerikaanse activiteiten TikTok

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag een presidentieel besluit ondertekend waarin hij verklaart dat het plan om TikToks Amerikaanse activiteiten te verkopen aan Amerikaanse en internationale investeerders voldoet aan de eisen van een wet uit 2024. Die wet stelde dat de populaire video-app verboden zou worden in de Verenigde Staten tenzij de Chinese eigenaren deze zouden verkopen. Dit werd besloten uit veiligheidsoverwegingen.

1 uur geleden
Wall Street bang voor treuzelen Fed na sterke economische cijfers

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maakten zich zorgen dat de verrassend sterke economische cijfers van donderdag de Federal Reserve voorzichtiger zullen maken met het verlagen van de rente.

2 uur geleden
Volkswagen grijpt in om tegenvallende vraag elektrische auto's

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen (VW) beperkt zijn productie en legt twee Duitse fabrieken tijdelijk stil. Het Duitse autoconcern heeft er last van dat de vraag naar elektrische auto's langzamer groeit dan verwacht.

2 uur geleden
Reuters: nieuwe Europese boete voor Google dreigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.

4 uur geleden
Amazon schikt Prime-beschuldigingen voor 2,5 miljard dollar

SEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.

5 uur geleden
Microsoft stopt met bepaalde diensten aan Israëlische leger

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft stopt met bepaalde diensten voor het Israëlische leger. Dat heeft het Amerikaanse concern gedaan na een onderzoek naar aanleiding van berichtgeving van de Britse krant The Guardian dat zijn software wordt gebruikt in de oorlog in Gaza.

5 uur geleden