Schorsingen tot 1,5 jaar voor USC-leden die bangalijst maakten
UTRECHT (ANP) - De leden van het Utrechtsch Studenten Corps (USC) die betrokken waren bij het maken van de zogeheten bangalijst, zijn door het bestuur geschorst tot maximaal 1,5 jaar. Ze mogen wel lid blijven van de studentenvereniging.
Het bestuur noemt die sanctie "ongebruikelijk lang". Een straf van deze omvang "is de afgelopen jaren niet voorgekomen". De sanctie "geeft een duidelijk signaal over onze intolerantie voor dit grensoverschrijdende gedrag", aldus het bestuur in de toelichting op zijn definitieve besluit. De leden waren al voorlopig geschorst. Wie precies de lijst heeft verspreid is nog onbekend.
Eerder werd al bekend dat de opstellers een rol spelen in een inmiddels gestart programma ter verbetering van de cultuur binnen de aangesloten studentenhuizen. Het zou gaan om meer dan tien leden.
Consequenties
Het bestuur heeft om meerdere redenen niet gekozen voor royement. "Omdat wij dat, na ruime consultaties met deskundigen, niet proportioneel vinden." De redenen daarvoor zijn "dat dit de eerste overtreding van deze jonge mensen is, dat zij niet alleen, maar ook hun oudere huisgenoten een verantwoordelijkheid hadden, dat zij niet zelf de presentatie in het publieke domein hebben gebracht en daar ook niet de intentie toe hadden".
De gestrafte leden ondervinden volgens de leiding "vergaande consequenties" van hun actie door bedreigingen, sociaal isolement en dat zij ook strafrechtelijk worden vervolgd. "Het USC wil een vereniging zijn, waar je de kans krijgt om te leren van je fouten: wij kiezen voor de combinatie van lange schorsing en educatie, in plaats van eliminatie", aldus het bestuur.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
47 minuten geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
5 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
6 uur geleden