Schorsing voor 'handjevol' Vindicat-leden na misdragingen skireis
GRONINGEN (ANP) - Studentenvereniging Vindicat gaat een "handjevol" leden definitief schorsen. Het gaat om de leden die zich vorige week hebben misdragen in het Franse wintersportoord Risoul. Aanvankelijk werden tientallen daar aanwezige leden voor 72 uur geschorst omdat de gebeurtenissen toen nog niet duidelijk waren.
Inmiddels is volgens een woordvoerder van Vindicat gebleken wie zich hoe heeft misdragen. Leden zijn verantwoordelijk voor het bekladden van een balkon en het vernielen van een deur. Deze studenten zullen nu volgens de reglementen van Vindicat worden aangepakt, wat tot schorsing gaat leiden.
De studenten namen op eigen initiatief deel aan een trip van Sunweb. Hoewel Vindicat daar niets mee te maken heeft, nam de vereniging de kwestie meteen hoog op. "We voelen dat we er verantwoordelijk voor worden gehouden en verwachten dat leden zich ook buiten de vereniging houden aan de normen", aldus de zegsman eerder.
Volgens Sunweb is meerdere keren hinder ondervonden van bepaalde deelnemers aan de trip, bijvoorbeeld ook door een skiverhuurder en een bar. De reisaanbieder is in gesprek met boekers van de reis en wil alles eerst "oplossen" met de klanten zelf, voordat daarover naar buiten wordt gecommuniceerd.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
14 uur geleden