Schorsing voetballer Dest en drie anderen na duel Mexico - VS
MEXICO STAD (ANP) - Oud-Ajacied Sergino Dest en drie andere voetballers zijn geschorst na het uit de hand gelopen duel tussen Mexico en de Verenigde Staten in de halve finales van de Nations League in de Concacaf zone. Tijdens deze wedstrijd, die Amerika met 3-0 won, vielen vier rode en negen gele kaarten. Beide ploegen eindigden de wedstrijd met negen spelers.
Dest moet samen met de Mexicaan Gerardo Arteaga, aansluitend op de automatische schorsing van één wedstrijd, nog twee duels aan de kant blijven. Dests landgenoot Weston McKennie en Cesar Montes uit Mexico kregen een schorsing van drie extra wedstrijden. Dest en Arteaga moesten in de slotfase van de wedstrijd van het veld na een massale vechtpartij. Dest ruziede daarbij met Ajax-speler Edson Álvarez en andere Mexicaanse internationals. Montes kreeg een rode kaart vanwege het trappen van een tegenstander, McKennie vanwege zijn betrokkenheid bij een opstootje.
De wedstrijd werd een paar minuten voor tijd gestaakt vanwege homofoob gezang van Mexicaanse supporters. Ook werden er voorwerpen en drankjes vanaf de tribunes op het veld gegooid. De Concacaf, de bond voor Noord- en Midden-Amerika en het Caraïbisch gebied, heeft beide landen een boete opgelegd. De hoogte hiervan is niet bekendgemaakt. Ook kregen Mexico en de VS een waarschuwing dat verdere sancties volgen als er opnieuw wedstrijden uit de hand lopen. Amerika won de finale van de Nations League door Canada met 2-0 te verslaan.
Dest en McKennie maken geen deel uit van de Amerikaanse ploeg die meedoet aan de Gold Cup, die zaterdag begint. Amerika heeft gekozen voor een team met weinig spelers die in Europa actief zijn. Montes en Arteaga zijn wel opgenomen in de Mexicaanse selectie.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
13 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
15 uur geleden