Schorsing spelers en waarschuwing trainers na salonremise België
BRUSSEL (ANP) - Twee voetballers hebben een schorsing van twee wedstrijden gekregen voor de salonremise bij de Belgische wedstrijd Westerlo - Racing Genk. Het gaat om Nicolas Madsen (Westerlo) en Joris Kayembe (Genk). Beide trainers, Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (Westerlo), kregen slechts een waarschuwing. Hetzelfde gold voor de aanvoerders.
De meeste andere spelers werden vrijgesproken. De clubs moeten ieder wel 7500 euro boete betalen. Trainer De Mil werd na de salonremise ontslagen door Westerlo.
Tijdens de extra tijd van de wedstrijd op 17 maart, op de laatste speeldag van de reguliere competitie van de Belgische Pro League, liet de thuisploeg bij een 1-1-stand de bal aan Genk. Westerlo wist dat het veilig was, maar Racing Genk had met verlies nog uit de top 6 kunnen vallen. Minutenlang werd de bal door de Genkenaren rondgetikt zonder druk van Westerlo. Volgens het bondsparket was er sprake van spelbedrog.
Het hoogtepunt was een duel tussen Kayembe en Madsen, waarbij Madsen eigenlijk makkelijk had kunnen scoren, en zelfs deed alsof hij op doel wilde schieten. "Een regelrechte aanfluiting van alles was met competitiviteit en integriteit te maken heeft", vindt het disciplinair comité voor het profvoetbal (DCP) in België.
Het comité had begrip voor de posities van beide trainers "vanuit tactisch en strategisch oogpunt", maar vond wel dat beiden hun ploeg hadden moeten aansporen tot meer activiteit.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
24 minuten geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
15 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
17 uur geleden