Schorsing spelers en waarschuwing trainers na salonremise België
BRUSSEL (ANP) - Twee voetballers hebben een schorsing van twee wedstrijden gekregen voor de salonremise bij de Belgische wedstrijd Westerlo - Racing Genk. Het gaat om Nicolas Madsen (Westerlo) en Joris Kayembe (Genk). Beide trainers, Wouter Vrancken (Genk) en Rik De Mil (Westerlo), kregen slechts een waarschuwing. Hetzelfde gold voor de aanvoerders.
De meeste andere spelers werden vrijgesproken. De clubs moeten ieder wel 7500 euro boete betalen. Trainer De Mil werd na de salonremise ontslagen door Westerlo.
Tijdens de extra tijd van de wedstrijd op 17 maart, op de laatste speeldag van de reguliere competitie van de Belgische Pro League, liet de thuisploeg bij een 1-1-stand de bal aan Genk. Westerlo wist dat het veilig was, maar Racing Genk had met verlies nog uit de top 6 kunnen vallen. Minutenlang werd de bal door de Genkenaren rondgetikt zonder druk van Westerlo. Volgens het bondsparket was er sprake van spelbedrog.
Het hoogtepunt was een duel tussen Kayembe en Madsen, waarbij Madsen eigenlijk makkelijk had kunnen scoren, en zelfs deed alsof hij op doel wilde schieten. "Een regelrechte aanfluiting van alles was met competitiviteit en integriteit te maken heeft", vindt het disciplinair comité voor het profvoetbal (DCP) in België.
Het comité had begrip voor de posities van beide trainers "vanuit tactisch en strategisch oogpunt", maar vond wel dat beiden hun ploeg hadden moeten aansporen tot meer activiteit.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
8 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
14 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
16 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
17 uur geleden