Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schopman weg als bondscoach hockeysters VS

Schopman weg als bondscoach hockeysters VS

COLORADO SPRINGS (ANP) - Janneke Schopman werkt niet langer als bondscoach van de Amerikaanse hockeysters. De bond heeft de samenwerking met de 42-jarige Noord-Hollandse beëindigd. Schopman had 'Team USA' bijna drie jaar onder haar hoede. Ze wist de Amerikaanse vrouwen niet naar de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio te leiden.

De voormalig aanvoerster van Oranje, die deel uitmaakte van de ploeg die in 2004 olympisch zilver pakte en vier jaar later goud won in Peking, werkte sinds 2014 in de Verenigde Staten. Eerst als assistent-bondscoach en hoofdtrainster van de ploeg voor speelsters onder 21 jaar. Eind 2016 werd Schopman gepromoveerd tot hoofdcoach van de A-ploeg.

De Amerikaanse hockeysters eindigden als vijfde op de Olympische Spelen van 2016. Op de Pan Amerikaanse Spelen van dit jaar bleef de ploeg van Schopman echter steken in de halve finales. Alleen de winnaar van het toernooi, Argentinië, plaatste zich voor Tokio 2020. Vorig jaar beleefden de Amerikaanse hockeysters ook al een teleurstellend WK in Londen, waar ze in de groepsfase werden uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Dartster Greaves eerste vrouw met negendarter op PDC ProTour

LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.

4 uur geleden
Griekspoor ten koste van Boeblik naar laatste acht in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.

4 uur geleden
Paralympiërs in onzekerheid over toernooien door deelname Rusland

WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.

10 uur geleden
Belgische campagne roept wielerfans op tot respect voor renners

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.

11 uur geleden
Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

13 uur geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

19 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

22 uur geleden