Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schopman weg als bondscoach hockeysters VS

Schopman weg als bondscoach hockeysters VS

COLORADO SPRINGS (ANP) - Janneke Schopman werkt niet langer als bondscoach van de Amerikaanse hockeysters. De bond heeft de samenwerking met de 42-jarige Noord-Hollandse beëindigd. Schopman had 'Team USA' bijna drie jaar onder haar hoede. Ze wist de Amerikaanse vrouwen niet naar de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio te leiden.

De voormalig aanvoerster van Oranje, die deel uitmaakte van de ploeg die in 2004 olympisch zilver pakte en vier jaar later goud won in Peking, werkte sinds 2014 in de Verenigde Staten. Eerst als assistent-bondscoach en hoofdtrainster van de ploeg voor speelsters onder 21 jaar. Eind 2016 werd Schopman gepromoveerd tot hoofdcoach van de A-ploeg.

De Amerikaanse hockeysters eindigden als vijfde op de Olympische Spelen van 2016. Op de Pan Amerikaanse Spelen van dit jaar bleef de ploeg van Schopman echter steken in de halve finales. Alleen de winnaar van het toernooi, Argentinië, plaatste zich voor Tokio 2020. Vorig jaar beleefden de Amerikaanse hockeysters ook al een teleurstellend WK in Londen, waar ze in de groepsfase werden uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

1 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

4 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

6 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

6 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

7 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

12 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

12 uur geleden