
Schopman vervangt Marijne als bondscoach hockeysters India
TOKIO (ANP) - Sjoerd Marijne stopt als bondscoach van de hockeysters van India. Volgens veel media uit India wordt hij opgevolgd door zijn assistente Janneke Schopman.
Marijne greep vrijdag met India naast een bronzen medaille op de Spelen van Tokio. Groot-Brittannië bleek met 4-3 te sterk. De 47-jarige Marijne speelde tien jaar bij Den Bosch en was coach bij de mannen van Tilburg, Amsterdam, Oranje Zwart en zijn oude liefde Den Bosch.
Tussen 2014 en 2015 fungeerde hij als bondscoach van de Nederlandse vrouwenploeg. De Brabander werkte ruim vier jaar in India. Na een periode bij het mannenteam kwalificeerde Marijne zich met de vrouwen voor de Spelen van Tokio.
Schopman speelde 212 interlands voor het Nederlands elftal. Ze was eerder coach van SCHC en bondscoach van de Verenigde Staten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
16 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
17 uur geleden