Schoonspringsters Jansen en Van Duijn in World Series
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse schoonspringsters Inge Jansen en Celine van Duijn hebben net als vorig jaar een uitnodiging gekregen voor de World Series, een prestigieuze reeks van vier wedstrijden. De World Series zijn bedoeld voor wereld- en olympisch kampioenen en springers uit de top 8 van de wereld. Jansen en Van Duijn staan daar weliswaar niet bij, maar door een aantal afmeldingen mogen ze alsnog meedoen.
De Nederlandse schoonspringsters wisten zich beiden vorig jaar bij de WK in Gwangju te plaatsen voor de Olympische Spelen in Tokio. Jansen deed dat op de 3 meterplank, Van Duijn vanaf de toren (10 meter). Jansen veroverde enkele weken later in Kiev de Europese titel, Van Duijn pakte het zilver op de 10 metertoren.
Op basis van hun prestaties bij de WK zijn Jansen (25) en Van Duijn (27) uitgenodigd voor de World Series, die eind februari beginnen in Montreal. Daarna zijn er wedstrijden in Peking, Kazan en Londen. De prijzenpot is gevuld met 1,5 miljoen dollar, omgerekend bijna 1,4 miljoen euro.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
19 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden