Schoonspringster Van Katwijk 'verknalt' eerste WK-sprong 20 meter
DOHA (ANP) - Schoonspringster Ginni van Katwijk heeft haar eerste sprong vanaf 20 meter op de WK high diving "verknald". De na afloop gefrustreerde Noord-Hollandse (38) was wel tevreden met haar tweede poging voor de indrukwekkende skyline van Doha, waardoor ze halverwege het toernooi op de veertiende plek staat. Toch moet er woensdag nog wel wat gebeuren om de door haar gewenste top 10 te halen.
Waaghals Van Katwijk is elke keer dat ze op het 20 meter hoge platform stapt weer bang, maar dat was niet de reden voor haar mislukte eerste poging. "In de warming-up ging die heel goed en ik voelde me er heel comfortabel bij. Dat maakt het extra frustrerend dat het dan niet lukt. Na die tweede sprong dacht ik wel: yes. Want het is best moeilijk om na zo'n eerste sprong goed terug te komen", zei de tien maanden per jaar op een cruiseschip werkende Van Katwijk in Doha.
Van Katwijk kreeg voor haar eerste poging met 37,70 de laagste score van de negentien deelneemsters. Voor haar moeilijkere tweede sprong met salto's en schroeven kreeg ze de tiende score (68,40). De Nederlandse springt woensdag nog twee keer in de haven van Doha. In Japan werd ze vorig jaar elfde van de wereld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
4 uur geleden