Schoonspringster Van Katwijk 'verknalt' eerste WK-sprong 20 meter
DOHA (ANP) - Schoonspringster Ginni van Katwijk heeft haar eerste sprong vanaf 20 meter op de WK high diving "verknald". De na afloop gefrustreerde Noord-Hollandse (38) was wel tevreden met haar tweede poging voor de indrukwekkende skyline van Doha, waardoor ze halverwege het toernooi op de veertiende plek staat. Toch moet er woensdag nog wel wat gebeuren om de door haar gewenste top 10 te halen.
Waaghals Van Katwijk is elke keer dat ze op het 20 meter hoge platform stapt weer bang, maar dat was niet de reden voor haar mislukte eerste poging. "In de warming-up ging die heel goed en ik voelde me er heel comfortabel bij. Dat maakt het extra frustrerend dat het dan niet lukt. Na die tweede sprong dacht ik wel: yes. Want het is best moeilijk om na zo'n eerste sprong goed terug te komen", zei de tien maanden per jaar op een cruiseschip werkende Van Katwijk in Doha.
Van Katwijk kreeg voor haar eerste poging met 37,70 de laagste score van de negentien deelneemsters. Voor haar moeilijkere tweede sprong met salto's en schroeven kreeg ze de tiende score (68,40). De Nederlandse springt woensdag nog twee keer in de haven van Doha. In Japan werd ze vorig jaar elfde van de wereld.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
6 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden