Schoonspringster Van Duijn tiende in finale, goud voor 14-jarige
TOKIO (ANP) - Schoonspringster Celine van Duijn heeft de olympische finale op de 10-metertoren afgesloten op de tiende plaats. De 28-jarige Amersfoortse kwam met haar vijf sprongen in het Tokyo Aquatics Centre tot een totaal van 287,70 punten. Het leverde haar twee opgestoken duimen en een omhelzing van bondscoach Edwin Jongejans op.
Het goud ging naar de pas 14-jarige Quan Hongchan uit China. Zij kreeg in totaal 466,20 punten. Volgens de zeven juryleden waren de tweede en vierde sprong van het Chinese meisje perfect. Hongchan kreeg in beide gevallen zeven keer een 10. Haar landgenote Chen Yuxi, slechts 1 jaar ouder, pakte het zilver op de toren met 425,40 punten. De 15-jarige Yuxi had eerder in Tokio al goud gepakt in het synchroonspringen vanaf de toren met Zhang Jiaqi (17). Het brons in de individuele wedstrijd ging naar de Australische Melissa Wu (371,40).
Van Duijn had zich met een puntentotaal van 306,45 als tiende geplaatst voor de finale met de beste twaalf schoonspringsters. "Een medaille gaat me zeker niet lukken, daar spring ik niet goed genoeg voor", zei ze na de halve finale. "Ik ga voor vijf stabiele sprongen, want dat is de sleutel. En of ik nou twaalfde of achtste word, maakt me niet uit. Ik denk dat het al een hele prestatie is dat ik in de olympische finale sta."
De Europees kampioene van 2018 was een dag eerder in de voorronde uitgekomen op de elfde plaats met 306,80 punten. Haar trainingsgenoot Inge Jansen bereikte vorige week al de olympische finale op de 3-meterplank, waarop ze vijfde werd. Ook op die plank ging het goud naar een Chinese schoonspringster, Shi Tingmao.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
18 uur geleden