Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoonspringster Van Duijn dacht dat ze naast finaleplaats greep

Schoonspringster Van Duijn dacht dat ze naast finaleplaats greep

TOKIO (ANP) - Schoonspringster Celine van Duijn dacht na haar laatste sprong in de halve eindstrijd dat haar puntentotaal niet toereikend zou zijn voor een plek in de finale van de 10-metertoren. Dat bleek haar totaal van 306,45 wel en daarom staat ze om 08.00 uur Nederlandse tijd in de eindstrijd, waar ze ontspannen naartoe leeft.

"Na mijn laatste sprong zei ik tegen mijn coach Edwin Jongejans: dit is niet genoeg hé? Toen keek hij me verbaasd aan en zei hij dat het wel zo was", zei Van Duijn een kwartier na het bereiken van de eindstrijd. Ze werd in de halve finales tiende en een plek bij de beste twaalf was nodig.

Van Duijn had tijdens de wedstrijd geen flauw idee of ze op schema lag voor een plek in de finale. "Ik krijg niks mee van de stand. Ik weet inmiddels dat ik daar het sterkst mee spring, door puur met mezelf bezig te zijn. Ik heb geen idee waar ik sta", aldus Van Duijn.

"Via de speakers hoor je de scores van anderen globaal voorbijkomen. Maar ik heb een koptelefoon bij me en lees tussen de sprongen door een tijdschriftje, nu heb ik de Linda mee."

De 28-jarige Van Duijn, die vanwege kleine pijntjes nog de fysio gaat bezoeken, verwacht van zichzelf geen wonderen in de finale. "Een medaille gaat me zeker niet lukken, daar spring ik niet goed genoeg voor. Ik ga voor vijf stabiele sprongen, want dat is de sleutel. En of ik nou twaalfde of achtste wordt, maakt me niet uit. Ik denk dat het al een hele prestatie is dat ik in de olympische finale sta."

Meer uit Sport

Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

8 minuten geleden
Vollering soleert week na wereldtitel naar tweede EK-goud op rij

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.

41 minuten geleden
Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

2 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

3 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

4 uur geleden
Verstappen heeft maar één doel na behalen pole: de race winnen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen glunderde na het behalen van zijn eerste poleposition in de Formule 1 van dit seizoen. "Ik heb dit seizoen heel wat grands prix geprobeerd poleposition te pakken en soms was ik er dichtbij, dus het is fantastisch dat het nu wel is gelukt", zei de viervoudig wereldkampioen in het flashinterview op het circuit van Sepang in Maleisië. "Ik heb dit jaar ook nog geen race gewonnen, dus ik ga morgen proberen ook dat voor elkaar te krijgen. Als je van pole start, is dat het doel", aldus de Nederlander van Red Bull.

5 uur geleden
Formule 1-baas rekent op GP's Qatar en Abu Dhabi ondanks oorlog

SEPANG (ANP/DPA) - Het Formule 1-seizoen zal ondanks de Iranoorlog volgens plan eindigen met de races in Qatar (29 november) en Abu Dhabi (6 december). Dat heeft directeur Stefano Domenicali van de raceklasse aangegeven in een interview met Sky Sports Italia. "Dit is de koers die we hebben ingeslagen en die zullen we tot het einde van het jaar volgen", zei Domenicali.

6 uur geleden