Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoonspringster Jansen naar olympische finale op 3-meterplank

Schoonspringster Jansen naar olympische finale op 3-meterplank

TOKIO (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen heeft zich geplaatst voor de olympische finale op de 3-meterplank. De 27-jarige Limburgse liet in de halve finale vijf vrijwel foutloze sprongen zien en eindigde met een totaal van 301,90 punten op de negende plaats. De beste twaalf gaan door naar de finale, die zondag om 08.00 uur Nederlandse tijd begint.

Jansen presteerde heel stabiel. Ze begon met twee sprongen van 63,00 punten, gevolgd door 58,50, 58,90 en tot slot 58,50. De Chinese titelverdedigster Shi Tingmao (371,45) was met afstand de beste, op gepaste afstand gevolgd door landgenote Wang Han (346,85)

Jansen is de eerste Nederlandse schoonspringster in de olympische finale sinds Daphne Jongejans in 1988. Jongejans, zus van de huidige bondscoach Edwin Jongejans, eindigde destijds in Seoul op de achtste plaats.

Jongejans

Jansen werd een dag eerder in de kwalificatie zestiende met 278,75 punten. De Nederlandse stond toen na drie sprongen op de negende plaats, maar duikelde in het klassement omdat haar vierde sprong niet ging zoals de bedoeling was. Met een degelijke laatste sprong wist de Europees kampioene van 2019 toch een plek in de halve finale met achttien deelneemsters af te dwingen.

Vijf jaar geleden bij de Spelen van Rio bleef Uschi Freitag in de halve finale steken. Jansen miste destijds nipt kwalificatie voor het mondiale sportevenement. Onder leiding van bondscoach Jongejans verzekerde ze zich bij de WK van 2019 in Gwangju wel van plaatsing voor Tokio 2020 door de finale te halen. Daarin eindigde ze op de laatste plaats (twaalfde).

Celine van Duijn plaatste zich bij dat WK voor de Spelen op de 10-metertoren. Van Duijn zat zaterdag op de tribune van het Tokyo Aquatics Centre om Jansen aan te moedigen. De 28-jarige schoonspringster uit Amersfoort komt woensdag in actie in de voorronde vanaf de toren.

Meer uit Sport

Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

6 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

7 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

16 uur geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

20 uur geleden
Van der Poel na 'heel sterke wedstrijd' blij met WK-brons

MONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.

1 dag geleden
Amerikaan McNulty vol ongeloof na overwinning op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."

1 dag geleden
Van der Poel derde bij WK weg, Amerikaan McNulty wint na solo

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.

1 dag geleden