Schoonspringster Jansen naar olympische finale op 3-meterplank
TOKIO (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen heeft zich geplaatst voor de olympische finale op de 3-meterplank. De 27-jarige Limburgse liet in de halve finale vijf vrijwel foutloze sprongen zien en eindigde met een totaal van 301,90 punten op de negende plaats. De beste twaalf gaan door naar de finale, die zondag om 08.00 uur Nederlandse tijd begint.
Jansen presteerde heel stabiel. Ze begon met twee sprongen van 63,00 punten, gevolgd door 58,50, 58,90 en tot slot 58,50. De Chinese titelverdedigster Shi Tingmao (371,45) was met afstand de beste, op gepaste afstand gevolgd door landgenote Wang Han (346,85)
Jansen is de eerste Nederlandse schoonspringster in de olympische finale sinds Daphne Jongejans in 1988. Jongejans, zus van de huidige bondscoach Edwin Jongejans, eindigde destijds in Seoul op de achtste plaats.
Jongejans
Jansen werd een dag eerder in de kwalificatie zestiende met 278,75 punten. De Nederlandse stond toen na drie sprongen op de negende plaats, maar duikelde in het klassement omdat haar vierde sprong niet ging zoals de bedoeling was. Met een degelijke laatste sprong wist de Europees kampioene van 2019 toch een plek in de halve finale met achttien deelneemsters af te dwingen.
Vijf jaar geleden bij de Spelen van Rio bleef Uschi Freitag in de halve finale steken. Jansen miste destijds nipt kwalificatie voor het mondiale sportevenement. Onder leiding van bondscoach Jongejans verzekerde ze zich bij de WK van 2019 in Gwangju wel van plaatsing voor Tokio 2020 door de finale te halen. Daarin eindigde ze op de laatste plaats (twaalfde).
Celine van Duijn plaatste zich bij dat WK voor de Spelen op de 10-metertoren. Van Duijn zat zaterdag op de tribune van het Tokyo Aquatics Centre om Jansen aan te moedigen. De 28-jarige schoonspringster uit Amersfoort komt woensdag in actie in de voorronde vanaf de toren.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
8 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
8 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
10 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
1 dag geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geleden