Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoonspringster Jansen naar olympische finale op 3-meterplank

Schoonspringster Jansen naar olympische finale op 3-meterplank

TOKIO (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen heeft zich geplaatst voor de olympische finale op de 3-meterplank. De 27-jarige Limburgse liet in de halve finale vijf vrijwel foutloze sprongen zien en eindigde met een totaal van 301,90 punten op de negende plaats. De beste twaalf gaan door naar de finale, die zondag om 08.00 uur Nederlandse tijd begint.

Jansen presteerde heel stabiel. Ze begon met twee sprongen van 63,00 punten, gevolgd door 58,50, 58,90 en tot slot 58,50. De Chinese titelverdedigster Shi Tingmao (371,45) was met afstand de beste, op gepaste afstand gevolgd door landgenote Wang Han (346,85)

Jansen is de eerste Nederlandse schoonspringster in de olympische finale sinds Daphne Jongejans in 1988. Jongejans, zus van de huidige bondscoach Edwin Jongejans, eindigde destijds in Seoul op de achtste plaats.

Jongejans

Jansen werd een dag eerder in de kwalificatie zestiende met 278,75 punten. De Nederlandse stond toen na drie sprongen op de negende plaats, maar duikelde in het klassement omdat haar vierde sprong niet ging zoals de bedoeling was. Met een degelijke laatste sprong wist de Europees kampioene van 2019 toch een plek in de halve finale met achttien deelneemsters af te dwingen.

Vijf jaar geleden bij de Spelen van Rio bleef Uschi Freitag in de halve finale steken. Jansen miste destijds nipt kwalificatie voor het mondiale sportevenement. Onder leiding van bondscoach Jongejans verzekerde ze zich bij de WK van 2019 in Gwangju wel van plaatsing voor Tokio 2020 door de finale te halen. Daarin eindigde ze op de laatste plaats (twaalfde).

Celine van Duijn plaatste zich bij dat WK voor de Spelen op de 10-metertoren. Van Duijn zat zaterdag op de tribune van het Tokyo Aquatics Centre om Jansen aan te moedigen. De 28-jarige schoonspringster uit Amersfoort komt woensdag in actie in de voorronde vanaf de toren.

Meer uit Sport

Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

10 minuten geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

12 minuten geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

13 minuten geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

1 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

2 uur geleden
Atlete Assefa wint marathon Londen en verbetert eigen toptijd

LONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.

2 uur geleden
Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

22 uur geleden