Schoonspringster Jansen eindigt als tiende in EK-finale
BOEDAPEST (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen heeft tijdens de EK-finale op de 3-meterplank in Boedapest genoegen moeten nemen met de tiende plek. De 25-jarige pupil van bondscoach Edwin Jongejans vergaarde in de vijf sprongen 268,45 punten. In de voorronde kwalificeerde Jansen zich als achtste met een score van 282,30. De Duitse Tina Punzel won EK-goud met 330,85 punten.
"Het voelt een beetje raar. Ondanks het wat teleurstellende resultaat ben ik met een hoop dingen tevreden. Er is nog werk te verrichten in de komende maanden naar Tokio toe, maar de basis is er", liet Jansen weten.
Ook Jongejans zag het positief in. "We hadden natuurlijk op meer gehoopt. De laatste maanden is hard gewerkt aan een paar technische verbeteringen. Die zijn gelukt en dat geeft vertrouwen richting Tokio. We hebben nog twee maanden om dat stabiel te krijgen."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
23 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden