Schoonspringcoach Jongejans verruilt Nederland voor Australië
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse schoonspringers moeten verder zonder bondscoach Edwin Jongejans. De 55-jarige Jongejans vertrekt naar Australië, waar hij gaat werken op een olympisch trainingscentrum in Brisbane. "Met de Olympische Spelen van Brisbane in 2032 als stip aan de horizon, is het voor mij persoonlijk een mooie kans om in Australië aan de slag te gaan", zegt Jongejans, die zelf in 1991 wereldkampioen werd op de 1-meterplank.
De Noord-Hollander keerde in 2017 als bondscoach terug in Nederland, nadat hij jaren in Groot-Brittannië had gewerkt. Onder zijn leiding pakte een Brits synchroonduo op de Spelen van Rio 2016 goud.
Jongejans ging in Eindhoven aan de slag met Inge Jansen en Celine van Duijn. De schoonspringsters werden onder zijn leiding Europees kampioen op respectievelijk de 3-meterplank en de 10-metertoren. Jansen en Van Duijn plaatsten zich ook voor de Spelen. Jansen zette daar de beste olympische prestatie ooit van een Nederlandse schoonspringer neer door vijfde te worden op de 3-meterplank. Van Duijn eindigde op de toren als tiende.
"We waren graag met Edwin doorgegaan, maar we respecteren uiteraard zijn keuze om naar Australië te vertrekken", zegt technisch directeur André Cats van zwembond KNZB. Ramon de Meijer volgt Jongejans op als bondscoach. De Meijer (35) is sinds 2016 in dienst bij de KNZB als talentcoach schoonspringen en werkte de laatste jaren al als assistent van Jongejans.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
18 uur geleden