Schoonspringcoach Jongejans verruilt Nederland voor Australië
EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse schoonspringers moeten verder zonder bondscoach Edwin Jongejans. De 55-jarige Jongejans vertrekt naar Australië, waar hij gaat werken op een olympisch trainingscentrum in Brisbane. "Met de Olympische Spelen van Brisbane in 2032 als stip aan de horizon, is het voor mij persoonlijk een mooie kans om in Australië aan de slag te gaan", zegt Jongejans, die zelf in 1991 wereldkampioen werd op de 1-meterplank.
De Noord-Hollander keerde in 2017 als bondscoach terug in Nederland, nadat hij jaren in Groot-Brittannië had gewerkt. Onder zijn leiding pakte een Brits synchroonduo op de Spelen van Rio 2016 goud.
Jongejans ging in Eindhoven aan de slag met Inge Jansen en Celine van Duijn. De schoonspringsters werden onder zijn leiding Europees kampioen op respectievelijk de 3-meterplank en de 10-metertoren. Jansen en Van Duijn plaatsten zich ook voor de Spelen. Jansen zette daar de beste olympische prestatie ooit van een Nederlandse schoonspringer neer door vijfde te worden op de 3-meterplank. Van Duijn eindigde op de toren als tiende.
"We waren graag met Edwin doorgegaan, maar we respecteren uiteraard zijn keuze om naar Australië te vertrekken", zegt technisch directeur André Cats van zwembond KNZB. Ramon de Meijer volgt Jongejans op als bondscoach. De Meijer (35) is sinds 2016 in dienst bij de KNZB als talentcoach schoonspringen en werkte de laatste jaren al als assistent van Jongejans.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
10 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
17 uur geleden