Schoonmakers treinen druk met opruimen afval carnavalsvierders
UTRECHT (ANP) - Carnavalsvierders lieten de afgelopen dagen het nodige afval achter op stations en in treinen. Schoonmakers hebben het erg druk, meldt de NS die dit jaar op de stations Maastricht, 's-Hertogenbosch, Tilburg en Eindhoven meer reizigers zag dan voorgaande jaren. De schoonmaakploegen merken dat. Ze denken aan het einde van de week al het "carnavalvuil", zoals achtergebleven restanten drank en voedsel, uit de treinen te hebben gehaald.
Het schoonmaakbedrijf haalde zondag bijvoorbeeld vijftien vuilniszakken met afval uit een dubbeldekkertrein. Op een normale zondag zijn dat twee a drie vuilniszakken. Ook moesten hulptroepen worden ingeroepen om in Eindhoven een boom uit het treintoilet te halen. "En nog een zware ook, dus die moesten we er met meerdere mensen uittillen. Dat zal vast heel grappig zijn geweest toen die daar neer werd gezet, maar voor ons zorgt het wel voor veel extra werk."
Feestgangers bleken het weekend een voorkeur te hebben voor frikandelbroodjes. In de stations van Breda, Tilburg en 's-Hertogenbosch werden tweeduizend frikandelbroodjes verkocht. Normaal zijn dat er ongeveer vierhonderd, aldus NS die ook veel vraag zag naar Brabantse worstenbroodjes, saucijzenbroodjes en croissants met ham en kaas.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - In bijna heel het zuiden van Nederland is het nu verboden om water uit sloten en beken te halen. Ook het Brabantse waterschap Aa en Maas heeft een onttrekkingsverbod ingesteld voor een groot deel van zijn werkgebied. Omliggende waterschappen in Brabant en Limburg deden dat eerder al.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet dat de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) de risico's op phishing en cyberaanvallen vergroot. De privacywaakhond van de overheid adviseert organisaties om "nu in actie te komen" om hun digitale veiligheid op orde te brengen. Alleen dan kunnen organisaties volgens de toezichthouder gegevens beschermen tegen steeds geavanceerdere vormen van cybercriminaliteit.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam bereidt zich voor op de WK-wedstrijd Frankrijk-Marokko van donderdag. "We hopen dat het een voetbalfeest wordt en staan in nauw contact met politie, gemeenschappen en buurtvaders", aldus een woordvoerder.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., die wordt verdacht van het doodschieten van twee tieners op 1 januari in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam, wordt nog deze week voor observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft toegezegd daaraan mee te werken, meldde het Openbaar Ministerie woensdag in de rechtbank in Amsterdam.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op 25 juli WorldPride in het Vondelpark in Amsterdam, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gemeld. De hoofdstad is voor de eerste keer gaststad van het evenement.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS en ProRail komen met voorstellen voor maximumaantallen demonstranten en maximale hoeveelheden geluid bij protesten op stations. Dat staat in een document dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft gepubliceerd. Ze kijken per station ook naar een "geschikte demonstratielocatie" waar reizigers minder last hebben van een protest.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Dat provincies en vervoerregio's een landelijke leeftijdskorting in bus, tram en metro voor 65-plussers afschaffen is teleurstellend, vindt SeniorenNetwerkNL. "Voor veel ouderen is het openbaar vervoer geen luxe, maar een noodzakelijke voorziening om zelfstandig te blijven, vrijwilligerswerk te doen, mantelzorg te verlenen of sociale contacten te onderhouden", aldus de organisatie met, naar eigen zeggen, een achterban van 170.000 leden.
23 uur geleden