Schoonmakers treinen druk met opruimen afval carnavalsvierders
UTRECHT (ANP) - Carnavalsvierders lieten de afgelopen dagen het nodige afval achter op stations en in treinen. Schoonmakers hebben het erg druk, meldt de NS die dit jaar op de stations Maastricht, 's-Hertogenbosch, Tilburg en Eindhoven meer reizigers zag dan voorgaande jaren. De schoonmaakploegen merken dat. Ze denken aan het einde van de week al het "carnavalvuil", zoals achtergebleven restanten drank en voedsel, uit de treinen te hebben gehaald.
Het schoonmaakbedrijf haalde zondag bijvoorbeeld vijftien vuilniszakken met afval uit een dubbeldekkertrein. Op een normale zondag zijn dat twee a drie vuilniszakken. Ook moesten hulptroepen worden ingeroepen om in Eindhoven een boom uit het treintoilet te halen. "En nog een zware ook, dus die moesten we er met meerdere mensen uittillen. Dat zal vast heel grappig zijn geweest toen die daar neer werd gezet, maar voor ons zorgt het wel voor veel extra werk."
Feestgangers bleken het weekend een voorkeur te hebben voor frikandelbroodjes. In de stations van Breda, Tilburg en 's-Hertogenbosch werden tweeduizend frikandelbroodjes verkocht. Normaal zijn dat er ongeveer vierhonderd, aldus NS die ook veel vraag zag naar Brabantse worstenbroodjes, saucijzenbroodjes en croissants met ham en kaas.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
9 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
2 uur geleden