Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoonmakers Schiphol gaan na wilde staking weer aan het werk

Schoonmakers Schiphol gaan na wilde staking weer aan het werk

SCHIPHOL (ANP) - Ongeveer honderd schoonmakers op Schiphol zijn na een wilde staking weer aan het werk gegaan. Volgens vakbond FNV voerden ze actie omdat niet alle schoonmakers op de luchthaven aanspraak kunnen maken op de zomerbonus die Schiphol onlangs beloofde aan personeel vanwege de drukte op het vliegveld.

Het gaat om schoonmakers die de vliegtuigen en businesslounges van luchtvaartmaatschappijen schoonmaken. Zij werken niet in opdracht van Schiphol, maar van de maatschappijen. Daardoor kunnen ze geen aanspraak maken op de toeslag van 5,25 euro per uur die andere schoonmakers op Schiphol deze zomer wel krijgen.

Een wilde staking wil zeggen dat die niet door de vakbond zelf is georganiseerd. FNV was dan ook niet direct betrokken. Wel werd de bond gevraagd om te bemiddelen in het conflict. De actie heeft uiteindelijk zo'n anderhalf uur geduurd.

Tweedeling

Volgens FNV-campagneleider Joost van Doesburg ging iedereen weer aan het werk toen duidelijk werd dat er binnenkort gesprekken zijn met de werkgevers en opdrachtgevers van de schoonmakers. Schiphol stelde dat de actie "geen impact op de operatie" heeft gehad. Meer kon een woordvoerster er niet over zeggen.

Asito, een van de werkgevers van de betreffende schoonmakers, stelt dat er door het recente akkoord tussen Schiphol en de vakbonden eigenlijk een tweedeling is ontstaan onder schoonmakers op de luchthaven. Het bedrijf betreurt dit, omdat de ontstane situatie te voorkomen zou zijn geweest als Schiphol en de vakbonden eerder in overleg waren gegaan met Asito en de andere schoonmaakbedrijven.

Zomerbonus

Asito wil nu alsnog met de betrokken partijen praten. Maar in een reactie voegt de onderneming hier ook aan toe dat de winstmarge in de schoonmaak op ongeveer 3 tot 5 procent ligt. "Dit betekent dat Asito zich niet voor alle medewerkers zelf een verhoging in het uurloon van deze omvang kan veroorloven. Dit kan alleen als de klant bereid is deze prijs voor de dienstverlening te betalen."

FNV benadrukt dat de nieuwe gesprekken niet betekenen dat de zomerbonus voor de rest van het personeel op Schiphol in het geding komt. Van Doesburg wijst erop dat het positieve effect van de gemaakte afspraken, die moeten helpen om personeelstekorten terug te dringen, inmiddels juist een beetje zichtbaar begint te worden. Bij bijvoorbeeld de bagageafhandeling en de beveiliging zou de instroom van nieuwe krachten al licht zijn toegenomen. Ook zouden medewerkers hebben aangegeven dat ze best meer uren willen werken.

Meer uit Financieel

Industrie blij met 'gedegen en alomvattend' rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.

1 uur geleden
Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

1 uur geleden
AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

2 uur geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

2 uur geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

2 uur geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

3 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

3 uur geleden