Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Schoonmakers dreigen vaker in financiële problemen te komen'

'Schoonmakers dreigen vaker in financiële problemen te komen'

DEN BOSCH (ANP) - Werkgevers in de schoonmaakbranche merken dat schoonmakers steeds vaker in de financiële problemen dreigen te komen. Brancheorganisatie Schoonmakend Nederland trekt daarom aan de bel en roept het kabinet op om specifiek voor de mensen aan de basis van de arbeidsmarkt ondersteuning te bieden bij het oplossen van hun schuldenproblematiek.

"Als brancheorganisatie willen wij graag een actieve rol innemen om onze schoonmakers te helpen en samen met collega-branches op te trekken, zodat ook zij hun kwetsbare medewerkers kunnen bijstaan", legt directeur Rob Rommelse uit. Precieze cijfers over de problemen bij schoonmakers geeft hij niet.

Volgens de branchevoorman worden kwetsbare huishoudens momenteel hard geraakt door de coronacrisis. En ze zouden vaak niet weten welke mogelijkheden ze hebben om weer controle te krijgen over hun financiële situatie. Rommelse oppert dat een systeem met financieel adviesvouchers zou kunnen helpen, vergelijkbaar met de ontwikkeladviesvouchers die eerder al zijn uitgegeven bij het door de overheid opgezette programma NL leert door.

Vakbond FNV heeft nog niet gereageerd op de oproep van de schoonmaakwerkgevers. Schoonmakend Nederland, voorheen OSB, is al zo'n veertig jaar de brancheorganisatie voor de professionele schoonmaak- en glazenwassersbedrijven.

Meer uit Financieel

McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

38 minuten geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

2 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

3 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

3 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

3 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

4 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

6 uur geleden