Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Schoonmakers dreigen vaker in financiële problemen te komen'

'Schoonmakers dreigen vaker in financiële problemen te komen'

DEN BOSCH (ANP) - Werkgevers in de schoonmaakbranche merken dat schoonmakers steeds vaker in de financiële problemen dreigen te komen. Brancheorganisatie Schoonmakend Nederland trekt daarom aan de bel en roept het kabinet op om specifiek voor de mensen aan de basis van de arbeidsmarkt ondersteuning te bieden bij het oplossen van hun schuldenproblematiek.

"Als brancheorganisatie willen wij graag een actieve rol innemen om onze schoonmakers te helpen en samen met collega-branches op te trekken, zodat ook zij hun kwetsbare medewerkers kunnen bijstaan", legt directeur Rob Rommelse uit. Precieze cijfers over de problemen bij schoonmakers geeft hij niet.

Volgens de branchevoorman worden kwetsbare huishoudens momenteel hard geraakt door de coronacrisis. En ze zouden vaak niet weten welke mogelijkheden ze hebben om weer controle te krijgen over hun financiële situatie. Rommelse oppert dat een systeem met financieel adviesvouchers zou kunnen helpen, vergelijkbaar met de ontwikkeladviesvouchers die eerder al zijn uitgegeven bij het door de overheid opgezette programma NL leert door.

Vakbond FNV heeft nog niet gereageerd op de oproep van de schoonmaakwerkgevers. Schoonmakend Nederland, voorheen OSB, is al zo'n veertig jaar de brancheorganisatie voor de professionele schoonmaak- en glazenwassersbedrijven.

Meer uit Financieel

Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

21 minuten geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

50 minuten geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

52 minuten geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Meer vakantiewoningen te koop door fiscale druk en zwakkere vraag

UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van grote AI-vraag

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.

1 uur geleden
Gemiddelde pensioenleeftijd stijgt naar 66 jaar en 4 maanden

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.

2 uur geleden