
'Schoonmakers dreigen vaker in financiële problemen te komen'
DEN BOSCH (ANP) - Werkgevers in de schoonmaakbranche merken dat schoonmakers steeds vaker in de financiële problemen dreigen te komen. Brancheorganisatie Schoonmakend Nederland trekt daarom aan de bel en roept het kabinet op om specifiek voor de mensen aan de basis van de arbeidsmarkt ondersteuning te bieden bij het oplossen van hun schuldenproblematiek.
"Als brancheorganisatie willen wij graag een actieve rol innemen om onze schoonmakers te helpen en samen met collega-branches op te trekken, zodat ook zij hun kwetsbare medewerkers kunnen bijstaan", legt directeur Rob Rommelse uit. Precieze cijfers over de problemen bij schoonmakers geeft hij niet.
Volgens de branchevoorman worden kwetsbare huishoudens momenteel hard geraakt door de coronacrisis. En ze zouden vaak niet weten welke mogelijkheden ze hebben om weer controle te krijgen over hun financiële situatie. Rommelse oppert dat een systeem met financieel adviesvouchers zou kunnen helpen, vergelijkbaar met de ontwikkeladviesvouchers die eerder al zijn uitgegeven bij het door de overheid opgezette programma NL leert door.
Vakbond FNV heeft nog niet gereageerd op de oproep van de schoonmaakwerkgevers. Schoonmakend Nederland, voorheen OSB, is al zo'n veertig jaar de brancheorganisatie voor de professionele schoonmaak- en glazenwassersbedrijven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een decreet getekend voor importheffingen op alle staal- en aluminiumimporten in de Verenigde Staten. Het gaat om een heffing van 25 procent, volgens Trump worden er "geen uitzonderingen" gemaakt. Ook zegt hij tarieven voor andere producten zoals auto's en chips te overwegen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street gingen maandag omhoog, aangevoerd door technologie- en staalaandelen. Amerikaanse metaalproducenten waren gewild nadat president Donald Trump zei dat hij extra tarieven zou opleggen op staal- en aluminium uit het buitenland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een consortium onder leiding van miljardair Elon Musk heeft een bod van 97,4 miljard dollar uitgebracht om de non-profitorganisatie achter OpenAI over te nemen, meldt The Wall Street Journal. Volgens de Amerikaanse zakenkrant heeft Musks advocaat, Marc Toberoff, het bod maandag ingediend bij het bestuur van OpenAI.
7 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms is maandag begonnen met het informeren van medewerkers over een grote ontslagronde, waarbij duizenden banen verdwijnen. Het bedrijf richt zich op "onderpresteerders" en zoekt tegelijkertijd naar nieuw talent om de race op het gebied van kunstmatige intelligentie te domineren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is maandag tot een nieuw recordniveau gestegen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij heffingen op staal- en aluminiumimporten zou aankondigen. Dit vergrootte de onzekerheid op de financiële markten, waardoor de vraag naar goud als veilig geachte belegging toenam.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussels Airport heeft donderdag flink last van een nationale actie van vakbonden. Hierdoor vertrekt die dag geen enkele passagiersvlucht vanaf de Belgische luchthaven, heeft Brussels Airport aangekondigd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De handel op het Damrak is de nieuwe week voortvarend van start gegaan, gesteund door een positieve opening van Wall Street. De koersen gingen over een breed front omhoog. Staalconcern ArcelorMittal (min 0,6 procent) eindigde in de min, maar wist een groot deel van het eerdere koersverlies tegen het slot goed te maken.
11 uur geleden