Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Schoon water' is speerpunt in coalitieakkoord Delfland

'Schoon water' is speerpunt in coalitieakkoord Delfland

DELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland zet in het nieuwe coalitieakkoord vooral in op verbetering van de waterkwaliteit. Het college, dat bestaat uit vier bestuurders van BBB, VVD, CDA/CU-SGP en Natuurterreinen, hoopt met "een combinatie van veel verschillende maatregelen" te zorgen voor schoon water in de regio. Nieuwkomer BBB won de waterschapsverkiezingen in maart en kwam met vier zetels in het bestuur van het hoogheemraadschap. Natuurterreinen beschikt over twee zogeheten geborgde zetels en deed dus niet mee aan de verkiezingen.

In het coalitieakkoord is waterkwaliteit het meest uitgewerkte onderdeel, vooral vanwege de urgentie daarvan. Eind 2027 moeten de doelen die in de Europese kaderrichtlijn staan zijn behaald. "Delfland werkt er hard aan om dit te bereiken", aldus de onderhandelaars. "Aanvullend is een grotere en deels andere inspanning nodig. Bijvoorbeeld door extra te investeren in handhaving, participatie en nieuwe werkwijzen in de waterketen."

Het gebied dat onder Delfland valt, bevat veel glastuinbouw. Het hoogheemraadschap gaat daarin "gerichter maatregelen nemen en effectiever handhaven" ter bevordering van de waterkwaliteit. Ook moet de verspreiding van chemische stoffen beperkt worden. "Indien nodig kiezen wij voor onorthodoxe stappen." Zo onderzoekt Delfland of dit mogelijk is door de stroomrichting van het water aan te passen.

Van de 21 waterschappen in Nederland heeft inmiddels ruim een derde een coalitieakkoord.

Meer uit Politiek

Van Weel wil steunen terroristische organisatie strafbaar maken

DEN HAAG (ANP) - Het openlijk steunen van een terroristische organisatie moet strafbaar worden, als het aan justitieminister David van Weel ligt. Het "loven en prijzen" van terroristische daden, bijvoorbeeld door beelden daarvan op het internet te delen, kan dan dus bestraft worden. Onder het voorstel valt ook het publiekelijk steunen van terroristen met symbolen. "Denk daarbij aan het zwaaien van een vlag van een verboden terroristische organisatie", legt Van Weel uit.

1 dag geleden
Sjoerdsma heeft vertrouwen in toezicht op export chiptechnologie

DEN HAAG (ANP) - De controles op de export van gevoelige technologie zijn "ontzettend robuust", zei handelsminister Sjoerd Sjoerdsma voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. Vanuit de Verenigde Staten klinken beschuldigingen dat een geavanceerde chipmachine van ASML in strijd met eerder opgelegde beperkingen in China zou zijn beland.

2 dagen geleden
Berendsen: snel definitief vredesakkoord nodig tussen VS en Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) vindt het "jammer" dat de Verenigde Staten en Iran nog niet verder praten over een definitief vredesakkoord. De CDA-bewindsman vindt het "op zich positief" dat er een voorlopig akkoord ligt. "Maar er is wel een verdere onderhandeling nodig." Nu blijft de situatie volgens Berendsen onduidelijk, en dat "gaat ten koste van de stabiliteit in de regio".

2 dagen geleden
Jetten vindt niet dat EU verder kan met budget uit de jaren 90

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten herhaalt dat hij een moderne EU-meerjarenbegroting (2028-2034) wil, die focust op concurrentiekracht en veiligheid. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan een EU-top waar de leiders het over de begroting gaan hebben. "Als we een economie willen opbouwen voor het komende decennium, dan kunnen we dat niet doen met de begroting uit de jaren negentig", aldus de premier.

2 dagen geleden
Boetes voor bedrijven die dieren mishandelen 40 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die dieren mishandelen, kunnen volgend jaar een fors hogere boete verwachten dan voorheen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) verhoogt de boetes die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan opleggen met 40 procent, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Op overtredingen rond het doden van dieren in slachthuizen gaat de boete bijvoorbeeld van 2500 naar 3500 euro.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: nog niet onveiliger door schrappen hulptroepen VS

BRUSSEL (ANP) - Dat de Verenigde Staten minder versterkingen reserveren voor de verdediging van Europa, maakt Europa volgens defensieminister Dilan Yeşilgöz nog niet onveiliger. "Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zei ze na overleg met NAVO-collega's.

2 dagen geleden
Uitzondering voor boskap in Natura 2000-gebieden verdwijnt

DEN HAAG (ANP) - Een uitzondering die de drempel verlaagt voor boskap in Natura 2000-gebieden, verdwijnt. Wie in deze beschermde gebieden bos weghaalt, moet ook weer ergens bomen terugplanten, staat in een voorstel dat landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen (D66) heeft gepubliceerd voor reacties.

2 dagen geleden