Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolzwemmen herinvoeren kost maximaal 212 miljoen euro per jaar

Schoolzwemmen herinvoeren kost maximaal 212 miljoen euro per jaar

DEN HAAG (ANP) - Schoolzwemmen herintroduceren als verplicht vak op de basisschool zou maximaal 212 miljoen euro per jaar kosten. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek in een nog niet gepubliceerd rapport dat RTL Nieuws in handen heeft gekregen en heeft gedeeld met ANP. De SP bepleit al langer om alle kinderen onder schooltijd zwemles te geven. Voorstellen om schoolzwemmen opnieuw in te voeren na de afschaffing in 1985 haalden het tot dusver niet.

Eén op de vier basisscholen biedt schoolzwemmen aan, becijferde het Mulier Instituut in 2021. Politici zijn bezorgd omdat de zwemvaardigheid aan het afnemen is. Het percentage kinderen (6-16 jaar) zonder zwemdiploma is ruim verdubbeld van 6 naar 13 tussen 2018 en 2022. Vooral kinderen van ouders met een migratieachtergrond en een laag inkomen kunnen lang niet altijd zwemmen.

Afgelopen zomer steunde een ruime meerderheid in de Tweede Kamer een motie die opriep om uit te zoeken waar scholen en gemeenten tegenaan lopen als ze schoolzwemmen proberen te organiseren en om hier iets aan te doen.

Verplicht schoolzwemmen

Verplicht schoolzwemmen kost tussen de 129 en 212 miljoen euro. Den Haag moet het laatstgenoemde bedrag betalen om kinderen te leren zwemmen tot ze de diploma's A, B en C hebben gehaald.

Tegenover de kosten staan volgens de onderzoekers financiële voordelen. Ouders kunnen in totaal maximaal 177 miljoen euro besparen, omdat ze hun kinderen niet zelf op zwemles hoeven te sturen. De tijd die ze besparen is volgens de onderzoekers ten hoogste 513 miljoen euro waard.

Meer uit Binnenland

Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

42 minuten geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

20 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

22 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden