Schoolvakantie vrijdag van start in regio Noord
DEN HAAG (ANP) - In de regio Noord begint vrijdag de schoolvakantie. Daardoor kan het op de wegen flink drukker zijn dan op een 'normale' vrijdag, waarschuwt Rijkswaterstaat. "Grote kans dat je al veel dakkoffers, fietsendragers en caravans tegenkomt op de snelweg."
Over een week, op 17 juli, begint de zomervakantie in de regio Midden en weer een week later, vanaf 24 juli, zijn de scholen in de regio Zuid aan de beurt.
Iets meer dan een op de drie Nederlanders met vakantieplannen kiest voor een bestemming in Nederland. Omdat uit veel omringende landen ook toeristen en vakantiegangers worden verwacht, denkt Rijkswaterstaat dat de drukte op de Nederlandse snelwegen toeneemt. "Bij mooi weer verwachten we vooral meer verkeer richting de stranden, de Veluwe en de pretparken."
In de zomervakantie is er veel minder spitsverkeer, maar omdat er juist in deze periode wegwerkzaamheden zijn gepland, kan het op sommige wegen juist weer druk zijn. "De afgelopen weken was er met name op vrijdag tijdens de avondspits al veel meer verkeer op de snelwegen. Houd daar dus rekening mee als je dan naar je vakantiebestemming reist. Maar ook op andere momenten kan het door vakantieverkeer drukker zijn", aldus Rijkswaterstaat.
Nederlanders die voor hun zomervakantie naar het buitenland gaan, lijken zich niet al te veel zorgen te maken over de Delta-variant van het coronavirus. Reisbrancheorganisatie ANVR kreeg de afgelopen dagen vooral vragen over de maatregelen die op de verschillende vakantiebestemmingen gelden en over de benodigde coronatesten, maar niet over het gevaar van deze besmettelijkere coronavariant. Dat de toename van het aantal coronapatiënten sneller verloopt dan verwacht is volgens demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge dan ook reden voor zorg over de mogelijkheden om deze zomer op vakantie te gaan.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
9 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
11 uur geleden