Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolvakantie vrijdag van start in regio Noord

Schoolvakantie vrijdag van start in regio Noord

DEN HAAG (ANP) - In de regio Noord begint vrijdag de schoolvakantie. Daardoor kan het op de wegen flink drukker zijn dan op een 'normale' vrijdag, waarschuwt Rijkswaterstaat. "Grote kans dat je al veel dakkoffers, fietsendragers en caravans tegenkomt op de snelweg."

Over een week, op 17 juli, begint de zomervakantie in de regio Midden en weer een week later, vanaf 24 juli, zijn de scholen in de regio Zuid aan de beurt.

Iets meer dan een op de drie Nederlanders met vakantieplannen kiest voor een bestemming in Nederland. Omdat uit veel omringende landen ook toeristen en vakantiegangers worden verwacht, denkt Rijkswaterstaat dat de drukte op de Nederlandse snelwegen toeneemt. "Bij mooi weer verwachten we vooral meer verkeer richting de stranden, de Veluwe en de pretparken."

In de zomervakantie is er veel minder spitsverkeer, maar omdat er juist in deze periode wegwerkzaamheden zijn gepland, kan het op sommige wegen juist weer druk zijn. "De afgelopen weken was er met name op vrijdag tijdens de avondspits al veel meer verkeer op de snelwegen. Houd daar dus rekening mee als je dan naar je vakantiebestemming reist. Maar ook op andere momenten kan het door vakantieverkeer drukker zijn", aldus Rijkswaterstaat.

Nederlanders die voor hun zomervakantie naar het buitenland gaan, lijken zich niet al te veel zorgen te maken over de Delta-variant van het coronavirus. Reisbrancheorganisatie ANVR kreeg de afgelopen dagen vooral vragen over de maatregelen die op de verschillende vakantiebestemmingen gelden en over de benodigde coronatesten, maar niet over het gevaar van deze besmettelijkere coronavariant. Dat de toename van het aantal coronapatiënten sneller verloopt dan verwacht is volgens demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge dan ook reden voor zorg over de mogelijkheden om deze zomer op vakantie te gaan.

Meer uit Binnenland

Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

1 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

5 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

6 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

6 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

13 uur geleden