Schoolsluitingen en evacuaties om stortregens in Spanje
VALENCIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Scholen in door overstromingen getroffen steden in Oost-Spanje zullen woensdag gesloten blijven nu de regio zich schrap zet voor meer stortregens, melden lokale autoriteiten. De nationale weerdienst AEMET voorspelt zware stortregens in delen van Valencia en Catalonië in het noordoosten en Andalusië in het zuiden, die tot donderdag aanhouden.
De schoolsluitingen zijn onder meer in Valencia, in delen van Zuid-Catalonië en in enkele steden in Andalusië, waaronder Málaga. In die laatste stad zijn ongeveer 3000 mensen geëvacueerd, melden lokale media. In de Catalaanse provincie Tarragona, ten zuidwesten van Barcelona, kan woensdag in twaalf uur tot wel 180 millimeter regen vallen. In Málaga is dat 120 millimeter. De eilanden Mallorca en Ibiza krijgen ook met slecht weer te maken, maar daar wordt minder regen verwacht.
Twee weken geleden veroorzaakte een uitzonderlijke mediterrane storm de dodelijkste overstromingen in Spanje in decennia. Volgens de laatste officiële telling kwamen door de storm 223 mensen om, het merendeel in de regio Valencia. Er wordt nu minder regen verwacht dan twee weken terug. De rioleringssystemen zitten echter verstopt met modder en zouden daardoor moeite kunnen hebben met het verwerken van aanzienlijke neerslag, waardoor meer overstromingen mogelijk zijn, waarschuwen lokale functionarissen.
De Spaanse regering heeft 14,4 miljard euro aan hulp beloofd. In de getroffen gebieden heerst grote ontevredenheid over het handelen van de autoriteiten, die ervan worden beschuldigd zowel voor als na de overstromingen te weinig te hebben gedaan. Zo'n 130.000 critici gingen zaterdag in de stad Valencia de straat op om hun ongenoegen te uiten en het vertrek te eisen van de regiopresident Valencia Carlos Mazón.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
13 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
1 uur geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
3 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
3 uur geleden