Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook

Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook

AUSTIN (ANP/AFP) - De 18-jarige man die negentien kinderen en twee leraren doodschoot in een klaslokaal in Texas had de schietpartij ongeveer een kwartier daarvoor op Facebook aangekondigd. Gouverneur Greg Abbott bevestigde op een persconferentie ook dat de gedode schutter voor de massamoord zijn oma had neergeschoten. Ook dat had de man op Facebook gepost.

Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zei tegen The Washington Post dat de man de pas naderhand ontdekte berichten privé aan iemand had verstuurd. Het bedrijf zegt mee te werken aan het onderzoek.

De dader Salvador Ramos stond niet bekend bij justitie. Hij had vorige week nadat hij 18 was geworden legaal twee aanvalsgeweren en munitie gekocht. Over zijn motief is vooralsnog niets bekend. Zijn eventuele banden met de school worden onderzocht.

De schietpartij is nieuw materiaal voor de discussie over wapenwetten in de VS en zeker in Texas. Dat bleek ook tijdens de persconferentie. De Republikeinse gouverneur Abbott werd onderbroken door zijn Democratische rivaal Beto O'Rourke, die hem verweet niets te doen aan het wapenbezit in de Amerikaanse staat. Beveiligers hebben hem de zaal uitgeleid. In november kunnen Texanen kiezen wie van de twee ze als nieuwe gouverneur willen.

Meer uit Buitenland

Moordonderzoek naar Franse scholier die op schoolleiding schoot

MARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.

11 minuten geleden
Twee teruggevonden Renoir-schilderijen zijn licht beschadigd

NICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.

16 minuten geleden
Brussel wijst erop dat executie livestreamen niet mag in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.

37 minuten geleden
Paus Leo wordt dinsdag opgenomen voor operatie aan longknobbeltje

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.

40 minuten geleden
'Overwinningsstrategie' NAVO: blokkeren, bot maken en breken

WARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.

1 uur geleden
Oekraïense minister roept Europa op vrede te herstellen

LUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.

3 uur geleden
Minderjarige schiet op rector en docent op school nabij Marseille

AUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.

3 uur geleden