Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook
AUSTIN (ANP/AFP) - De 18-jarige man die negentien kinderen en twee leraren doodschoot in een klaslokaal in Texas had de schietpartij ongeveer een kwartier daarvoor op Facebook aangekondigd. Gouverneur Greg Abbott bevestigde op een persconferentie ook dat de gedode schutter voor de massamoord zijn oma had neergeschoten. Ook dat had de man op Facebook gepost.
Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zei tegen The Washington Post dat de man de pas naderhand ontdekte berichten privé aan iemand had verstuurd. Het bedrijf zegt mee te werken aan het onderzoek.
De dader Salvador Ramos stond niet bekend bij justitie. Hij had vorige week nadat hij 18 was geworden legaal twee aanvalsgeweren en munitie gekocht. Over zijn motief is vooralsnog niets bekend. Zijn eventuele banden met de school worden onderzocht.
De schietpartij is nieuw materiaal voor de discussie over wapenwetten in de VS en zeker in Texas. Dat bleek ook tijdens de persconferentie. De Republikeinse gouverneur Abbott werd onderbroken door zijn Democratische rivaal Beto O'Rourke, die hem verweet niets te doen aan het wapenbezit in de Amerikaanse staat. Beveiligers hebben hem de zaal uitgeleid. In november kunnen Texanen kiezen wie van de twee ze als nieuwe gouverneur willen.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.
12 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) meldt dat het de steun voor de inwoners van de Gazastrook drastisch moet verminderen. Dat komt door financieringsproblemen en raakt een half miljoen mensen in het gebied.
28 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Vliegtuigmaatschappij Austrian Airlines meldt dat doorzoekingen van een naar Bulgarije uitgeweken vliegtuig, de passagiers en de bemanning niets verdachts hebben opgeleverd. De vlucht van Tel Aviv naar Wenen moest zondag uitwijken vanwege een dreiging.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
6 uur geleden