Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook
AUSTIN (ANP/AFP) - De 18-jarige man die negentien kinderen en twee leraren doodschoot in een klaslokaal in Texas had de schietpartij ongeveer een kwartier daarvoor op Facebook aangekondigd. Gouverneur Greg Abbott bevestigde op een persconferentie ook dat de gedode schutter voor de massamoord zijn oma had neergeschoten. Ook dat had de man op Facebook gepost.
Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zei tegen The Washington Post dat de man de pas naderhand ontdekte berichten privé aan iemand had verstuurd. Het bedrijf zegt mee te werken aan het onderzoek.
De dader Salvador Ramos stond niet bekend bij justitie. Hij had vorige week nadat hij 18 was geworden legaal twee aanvalsgeweren en munitie gekocht. Over zijn motief is vooralsnog niets bekend. Zijn eventuele banden met de school worden onderzocht.
De schietpartij is nieuw materiaal voor de discussie over wapenwetten in de VS en zeker in Texas. Dat bleek ook tijdens de persconferentie. De Republikeinse gouverneur Abbott werd onderbroken door zijn Democratische rivaal Beto O'Rourke, die hem verweet niets te doen aan het wapenbezit in de Amerikaanse staat. Beveiligers hebben hem de zaal uitgeleid. In november kunnen Texanen kiezen wie van de twee ze als nieuwe gouverneur willen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
17 minuten geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
18 minuten geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
57 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
2 uur geleden