Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook

Schoolschutter Texas kondigde schietpartij aan op Facebook

AUSTIN (ANP/AFP) - De 18-jarige man die negentien kinderen en twee leraren doodschoot in een klaslokaal in Texas had de schietpartij ongeveer een kwartier daarvoor op Facebook aangekondigd. Gouverneur Greg Abbott bevestigde op een persconferentie ook dat de gedode schutter voor de massamoord zijn oma had neergeschoten. Ook dat had de man op Facebook gepost.

Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zei tegen The Washington Post dat de man de pas naderhand ontdekte berichten privé aan iemand had verstuurd. Het bedrijf zegt mee te werken aan het onderzoek.

De dader Salvador Ramos stond niet bekend bij justitie. Hij had vorige week nadat hij 18 was geworden legaal twee aanvalsgeweren en munitie gekocht. Over zijn motief is vooralsnog niets bekend. Zijn eventuele banden met de school worden onderzocht.

De schietpartij is nieuw materiaal voor de discussie over wapenwetten in de VS en zeker in Texas. Dat bleek ook tijdens de persconferentie. De Republikeinse gouverneur Abbott werd onderbroken door zijn Democratische rivaal Beto O'Rourke, die hem verweet niets te doen aan het wapenbezit in de Amerikaanse staat. Beveiligers hebben hem de zaal uitgeleid. In november kunnen Texanen kiezen wie van de twee ze als nieuwe gouverneur willen.

Meer uit Buitenland

Spaanse premier kondigt nieuwe verkiezingen aan om woningcrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.

19 minuten geleden
Deens bevolkingsregister gehackt, gegevens miljoenen buitgemaakt

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Hackers zijn binnengedrongen in het Deense bevolkingsregister en hebben toegang gekregen tot de persoonsgegevens van ongeveer 8,8 miljoen mensen. Dat heeft het ministerie van Digitale Zaken bekendgemaakt. Het gaat onder meer om namen, adressen en de Deense variant van een BSN-nummer. In Denemarken wonen ongeveer zes miljoen mensen. Het gaat ook om gegevens van mensen die geëmigreerd zijn of inmiddels zijn overleden.

21 minuten geleden
Japanse premier noemt bevolkingskrimp stille nationale crisis

TOKIO (ANP/AFP) - De bevolkingsafname in Japan is een "nationale crisis die stilletjes vordert", zei premier Sanae Takaichi tijdens een toespraak in het parlement. Ze beloofde voor het einde van dit jaar een strategie op te stellen om de krimp aan te pakken.

1 uur geleden
NYT: VS halen bommenwerpers weg van basis Fairford na dreigement

LONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.

8 uur geleden
Dodik claimt winst voor zijn partij in Bosnische verkiezingen

SARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.

9 uur geleden
Bronnen: zeker 70 doden in 24 uur bij gevechten in westen Jemen

ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.

14 uur geleden
Doden en vermiste als gevolg van noodweer in Catalonië

BARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.

17 uur geleden