Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolleiders willen ook actie ondanks cao

Schoolleiders willen ook actie ondanks cao

UTRECHT (ANP) - De leden van de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) zijn het in meerderheid eens met de basisonderwijs-cao die vorige week is afgesproken. Toch zijn er bij de club eveneens meerderheden voor actie en zelfs voor de staking eind volgende maand. Dat meldt de zegsman van de organisatie.

Uit een peiling van de AVS blijkt volgens hem dat 89 procent van de leden instemt met de cao. Ondanks het akkoord roept de AVS de schoolleiders toch op om 30 en 31 januari mee te staken. Daarvoor is genoeg animo, zo valt op te maken uit nog een peiling.

"Hieruit blijkt dat 77 procent van de leden nog altijd bereid is tot actie en 62 procent nog steeds reden ziet tot staken. Schoolleiders willen vooral staken om de loonkloof tussen het primair en het voortgezet onderwijs te dichten en het carrièreperspectief te vergroten", aldus de AVS.

In een brief aan onderwijsminister Arie Slob roept de AVS het kabinet op om neer structurele investeringen te doen: "Er is inmiddels veel veranderd, maar onvoldoende om het groeiende tekort aan schoolleiders en leraren op te vangen".

Schooldirecteuren staan volgens de AVS ook voor "steeds grotere uitdagingen om de kwaliteit van onderwijs te realiseren."

Meer uit Binnenland

Verdachte Overasselt vrijdag vrij na nieuw onderzoek

ARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.

1 uur geleden
Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

3 uur geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

4 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

4 uur geleden
Vijf verdachten schietpartij Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.

4 uur geleden
EP wil niet dat drugscriminelen, zoals Bolle Jos, straf ontlopen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.

5 uur geleden
Medeleven politiechef Rotterdam met nabestaanden Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse korpschef Tolga Köklü heeft in een boodschap op social media zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden van de 51-jarige Alfredo Goeloe. De man kwam zondagavond op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid om het leven bij een aanhouding door agenten.

5 uur geleden