Schoolleiders willen ook actie ondanks cao
UTRECHT (ANP) - De leden van de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) zijn het in meerderheid eens met de basisonderwijs-cao die vorige week is afgesproken. Toch zijn er bij de club eveneens meerderheden voor actie en zelfs voor de staking eind volgende maand. Dat meldt de zegsman van de organisatie.
Uit een peiling van de AVS blijkt volgens hem dat 89 procent van de leden instemt met de cao. Ondanks het akkoord roept de AVS de schoolleiders toch op om 30 en 31 januari mee te staken. Daarvoor is genoeg animo, zo valt op te maken uit nog een peiling.
"Hieruit blijkt dat 77 procent van de leden nog altijd bereid is tot actie en 62 procent nog steeds reden ziet tot staken. Schoolleiders willen vooral staken om de loonkloof tussen het primair en het voortgezet onderwijs te dichten en het carrièreperspectief te vergroten", aldus de AVS.
In een brief aan onderwijsminister Arie Slob roept de AVS het kabinet op om neer structurele investeringen te doen: "Er is inmiddels veel veranderd, maar onvoldoende om het groeiende tekort aan schoolleiders en leraren op te vangen".
Schooldirecteuren staan volgens de AVS ook voor "steeds grotere uitdagingen om de kwaliteit van onderwijs te realiseren."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum heeft een voor het museum iconisch schilderij verworven op de kunstbeurs PAN. Het is Musicerende Amsterdamse Burgerweeshuismeisjes (1889) van Thérèse Schwartze. Het laat een groepje zingende meisjes zien in de rood-zwarte jurken die alle jonge bewoonsters van het weeshuis droegen.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De kunstbeurs PAN Amsterdam in de RAI heeft afgelopen week 44.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 2000 minder dan de editie van vorig jaar. Toch is directeur Mark Grol tevreden. "We hebben belangrijke verkopen gezien in uiteenlopende segmenten, van oude meesters en moderne kunst tot Aziatische kunst en bijzondere verzamelobjecten."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.
3 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
6 uur geleden