Schoolleiders willen ook actie ondanks cao
UTRECHT (ANP) - De leden van de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) zijn het in meerderheid eens met de basisonderwijs-cao die vorige week is afgesproken. Toch zijn er bij de club eveneens meerderheden voor actie en zelfs voor de staking eind volgende maand. Dat meldt de zegsman van de organisatie.
Uit een peiling van de AVS blijkt volgens hem dat 89 procent van de leden instemt met de cao. Ondanks het akkoord roept de AVS de schoolleiders toch op om 30 en 31 januari mee te staken. Daarvoor is genoeg animo, zo valt op te maken uit nog een peiling.
"Hieruit blijkt dat 77 procent van de leden nog altijd bereid is tot actie en 62 procent nog steeds reden ziet tot staken. Schoolleiders willen vooral staken om de loonkloof tussen het primair en het voortgezet onderwijs te dichten en het carrièreperspectief te vergroten", aldus de AVS.
In een brief aan onderwijsminister Arie Slob roept de AVS het kabinet op om neer structurele investeringen te doen: "Er is inmiddels veel veranderd, maar onvoldoende om het groeiende tekort aan schoolleiders en leraren op te vangen".
Schooldirecteuren staan volgens de AVS ook voor "steeds grotere uitdagingen om de kwaliteit van onderwijs te realiseren."
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
14 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
17 uur geleden