Schoolleiders: ons vak moet aantrekkelijker
DEN HAAG (ANP) - Het beroep van basisschooldirecteuren moet aantrekkelijker worden gemaakt, anders loopt het tekort aan mensen die dit werk doen steeds verder op, waarschuwen de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) en de organisatie NL2025. Samen met topmensen uit het bedrijfsleven hebben de schoolleiders een plan opgesteld om verbetering in de situatie te brengen. Ze pleiten voor meer investeringen in professionalisering, ondersteuning en waardering. Onder dat laatste valt ook een hoger salaris.
Een nationale campagne moet "de cruciale rol" van schoolleiders benadrukken, aldus de opstellers van het plan. Ze hebben hun initiatief donderdag aangeboden aan onderwijsminister Arie Slob.
"Nederland kampt met een tekort aan schooldirecteuren in het primair onderwijs, dat de komende jaren gaat oplopen door pensionering en te weinig nieuwe instroom", schetst de AVS. In 2019 zat ongeveer 1 op de 20 basisscholen in Nederland zonder schoolleider. De organisatie vindt dat een ernstig probleem.
Samenwerking bedrijven
Om de situatie het hoofd te bieden zijn schooldirecteuren een samenwerking aangegaan met topmensen van grote bedrijven, waaronder ABN Amro, KPMG en PWC. Zij vragen samen aandacht voor het tekort.
Schoolleiders moeten beter worden opgeleid en hun loon moet "een betere afspiegeling" worden van hun "cruciale rol". Ook ondersteuning, bijvoorbeeld in de administratie, is wat hen betreft nodig.
Verder staat in het plan dat mensen binnen en buiten het onderwijsveld te weinig kennis hebben over het vak van schooldirecteur. Om daar iets aan te doen wordt in het plan een campagne voorgesteld. Die zouden het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) en het bedrijfsleven samen moeten bekostigen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
9 uur geleden