Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolleiders: ons vak moet aantrekkelijker

Schoolleiders: ons vak moet aantrekkelijker

DEN HAAG (ANP) - Het beroep van basisschooldirecteuren moet aantrekkelijker worden gemaakt, anders loopt het tekort aan mensen die dit werk doen steeds verder op, waarschuwen de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) en de organisatie NL2025. Samen met topmensen uit het bedrijfsleven hebben de schoolleiders een plan opgesteld om verbetering in de situatie te brengen. Ze pleiten voor meer investeringen in professionalisering, ondersteuning en waardering. Onder dat laatste valt ook een hoger salaris.

Een nationale campagne moet "de cruciale rol" van schoolleiders benadrukken, aldus de opstellers van het plan. Ze hebben hun initiatief donderdag aangeboden aan onderwijsminister Arie Slob.

"Nederland kampt met een tekort aan schooldirecteuren in het primair onderwijs, dat de komende jaren gaat oplopen door pensionering en te weinig nieuwe instroom", schetst de AVS. In 2019 zat ongeveer 1 op de 20 basisscholen in Nederland zonder schoolleider. De organisatie vindt dat een ernstig probleem.

Samenwerking bedrijven

Om de situatie het hoofd te bieden zijn schooldirecteuren een samenwerking aangegaan met topmensen van grote bedrijven, waaronder ABN Amro, KPMG en PWC. Zij vragen samen aandacht voor het tekort.

Schoolleiders moeten beter worden opgeleid en hun loon moet "een betere afspiegeling" worden van hun "cruciale rol". Ook ondersteuning, bijvoorbeeld in de administratie, is wat hen betreft nodig.

Verder staat in het plan dat mensen binnen en buiten het onderwijsveld te weinig kennis hebben over het vak van schooldirecteur. Om daar iets aan te doen wordt in het plan een campagne voorgesteld. Die zouden het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) en het bedrijfsleven samen moeten bekostigen.

Meer uit Binnenland

ZLTO overlegt voorlopig niet meer met provincie Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - Landbouworganisatie ZLTO overlegt voorlopig niet meer met de provincie Noord-Brabant over plannen voor het landelijk gebied. Het vertrouwen van ZLTO in de provincie heeft "een flinke knauw" gekregen nadat Noord-Brabant aankondigde dat het de vergunning van vijf pluimveebedrijven zou gaan intrekken.

10 minuten geleden
Politie Oost-Nederland grijpt in als trekkers op snelwegen rijden

NIJMEGEN (ANP) - De politie zal in Oost-Nederland in principe ingrijpen als boeren met trekkers de snelweg opgaan. Hetzelfde geldt als andere demonstranten of activisten de snelweg gebruiken als demonstratielocatie, laat burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen weten in een gezamenlijke verklaring met de politie Oost-Nederland en het Openbaar Ministerie.

14 minuten geleden
Zeven jongeren aangehouden na onrust door conflict in wijk Arnhem

ARNHEM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond zeven jongeren aangehouden die met gezichtsbedekking vuurwerk afstaken in de Arnhemse wijk Geitenkamp. In de volkswijk is het sinds eind vorige week onrustig door een conflict, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Gelderland.

2 uur geleden
Meer Drentse gemeenten gaan brief boerenprotest niet ondertekenen

ASSEN (ANP) - Ook de Drentse gemeenten Emmen, De Wolden, Hoogeveen, Meppel, Tynaarlo, Noordenveld en Aa en Hunze zetten geen handtekening onder een brief van boeren die woensdag demonstreren. De betogers vragen de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen.

3 uur geleden
Vertraging op N-weg in Drenthe door trekkers boerenprotest

UFFELTE (ANP) - Op de N371 ter hoogte van de Drentse dorpen Uffelte en Havelte is vertraging door een colonne trekkers die daar rijdt. Dat ziet een ANP-verslaggever. Volgens ANWB-verkeersinformatie gaat het om ongeveer 10 kilometer langzaam rijdend verkeer.

3 uur geleden
Burgemeester Westerveld tekent brief Drents boerenprotest niet

DIEVER (ANP) - Burgemeester Jouke Spoelstra van de gemeente Westerveld in Drenthe heeft de brief die boeren hem aanboden tijdens een 'stikstofmars' door de provincie niet ondertekend. Dat meldt een ANP-verslaggever. De colonne gaat verder naar Meppel.

4 uur geleden
Wielertocht gaat niet door om natuurbrand België

DIEKIRCH (ANP) - De wielertocht Diekirch-Valkenswaard, die zaterdag zou plaatsvinden, gaat niet door vanwege de brand in het Belgische natuurgebied Hoge Venen. Dat meldt de organisatie. De route van de tocht, van het Luxemburgse Diekirch naar het Brabantse Valkenswaard, gaat dwars door het natuurgebied. De organisatie zegt de gezondheid en veiligheid van deelnemers en vrijwilligers voorop te stellen.

4 uur geleden