Schoolleiders Amsterdam en Rotterdam: open scholen na vakantie
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen middelbare scholen in Amsterdam en Rotterdam willen na de kerstvakantie weer open gaan. Ze hebben zaterdag een gezamenlijke oproep aan het kabinet gestuurd.
De scholen zeggen dat ze in het afgelopen jaar "nog even dicht zijn geweest, een beetje open, volledig open, open onder voorwaarden en nu weer gesloten". Al die veranderingen zijn volgens de schoolleiders "fnuikend voor de ontwikkeling van jongeren en het onderwijs. Leerlingen zijn gebaat bij structuur: voorspelbaarheid, duidelijkheid en veel sociale context."
De oproep is vanuit Amsterdam ondertekend door onder meer het St. Ignatiusgymnasium, het Barlaeus en het Vossius gymnasium en de Amsterdamse MAVO. In Rotterdam staan onder meer het Marnix Gymnasium, de Melanchthon Scholengemeenschap en het Avicenna College achter de oproep. Verder is de brief ondertekend door het Stedelijk Gymnasium Schiedam, het Montessori College in Nijmegen en door het Schoolleidersregister VO, een organisatie voor bestuurders van middelbare scholen.
Alle scholen in Nederland zijn de week voor de kerstvakantie dichtgegaan. Dat moest het aantal besmettingen zo veel mogelijk beperken, gezien de snelle verspreiding van de nieuwe omikronvariant. De vakantie duurt tot en met 9 januari. Het kabinet besluit maandag of de scholen op 10 januari weer open kunnen, of dat ze langer dicht blijven.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
18 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
53 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
4 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
4 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
6 uur geleden