Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoolbestuur Uvalde stemt politiechef weg om aanpak schietpartij

Schoolbestuur Uvalde stemt politiechef weg om aanpak schietpartij

LUBBOCK (ANP/RTR) - Politiechef Pete Arredondo is woensdag door het schoolbestuur van het district Uvalde uit zijn functie ontheven. Zijn aanpak van de schietpartij op de basisschool in Texas, waarbij eind mei 21 doden vielen, is in de afgelopen maanden zwaar bekritiseerd. Het schoolbestuur besloot unaniem dat Arredondo moet vertrekken, nadat hij in de nasleep van het bloedbad al met betaald verlof naar huis was gestuurd.

Enkele minuten nadat een 18-jarige schutter drie maanden geleden de basisschool in Uvalde binnenstapte, waren er al politieagenten in het schoolgebouw. Het duurde vervolgens echter meer dan een uur voordat agenten, die in de hal stonden te wachten, de schutter confronteerden. Zij wachtten op ondersteuning en onder meer een sleutel tot een klaslokaal. In de tussentijd werden negentien leerlingen, die verschillende keren 911 probeerden te bellen, samen met twee docenten om het leven gebracht.

Het schoolbestuur werd door ouders van overleden kinderen onder druk gezet om de politiechef te ontslaan. Het is in Texas niet ongebruikelijk dat scholen een eigen politieteam in dienst hebben. Volgens Amerikaanse media waren verschillende ouders bij de inloop van de vergadering aanwezig en riepen zij onder meer "lafaard".

Arredondo, die zelf niet aanwezig was, heeft via zijn advocaat laten weten dat hem geen blaam treft. Hij ziet zichzelf slechts als één van de betrokken agenten, niet als leidinggevende van de 376 politieagenten die toesnelden nadat de ernst van de situatie doordrong. Volgens de advocaat van de politiechef zou door het schoolbestuur niet voldoende onderzoek zijn gedaan alvorens hem te ontslaan.

Het Texaanse parlement concludeerde vorige maand in een onderzoek naar de schietpartij dat het hoge dodental niet alleen komt door slecht leiderschap, maar ook door "systematisch falen", waarmee een samenloop van fouten wordt bedoeld. Zo waren er tekortkomingen in de school zelf en reageerde de Texaanse politie "chaotisch".

Meer uit Buitenland

Veiligheidsraad kondigt sancties aan tegen leiders Soedanese RSF

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.

1 uur geleden
Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

2 uur geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

3 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

4 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

6 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

7 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

7 uur geleden